Ana sayfa Genel Monster Hunter World beklentileri karşıladı

Monster Hunter World beklentileri karşıladı

Monster Hunter serisinin son oyununa dair satış rakamları açıklandı. Monster Hunter World tüm platformlardaki satış rakamıyla adeta göz kamaştırıyor.

Capcom tarafından geliştirilen RPG tabanlı aksiyon oyunu Monster Hunter World, geçtiğimiz yıl 26 Ocak’ta PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulmuştu. Daha sonra Ağustos ayının ortalarına doğru PC için de satışa sunulan yapım oyun severlerden geçer not almayı başarmıştı.

Monster Hunter World satış rakamları açıklandı

Capcom geçtiğimiz gün finansal sonuçların açıklandığı raporda Monster Hunter serisinin son oyunu hakkında da bazı bilgilere yer verdi. Japon oyun devi tarafından yapılan açıklamada Monster Hunter World’ün tüm dünya genelinde 11 milyon kopyadan fazla sattığı belirtildi.

Elbette bu 11 milyon içerisinde tüm platformlar bulunuyor. Ayrıca bu rakama oyunun hem kutulu, hem de dijital sürümleri dahil edilmiş.

Sonuç olarak 11 milyonluk satış rakamının oldukça büyük bir başarı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Özelliklede önümüzdeki günlerde oyuna Witcher serisinin ana karakteri Geralt’ın da katılımıyla bu satış rakamı bir nebze daha artabilir.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Monster Hunter World’ün genişleme paketi olan Iceborne, önümüzdeki dönemde satışa sunulacak. İlk etapta PS4 ve Xbox One için gelecek olan genişleme paketinin sonradan PC için de yayınlanması bekleniyor.

Monster Hunter serisinin özellikle Japonya ve Çin’de hayli popüler olduğunu da belirtelim.

Yeni Metro oyunu PC’ye gelmeyecek mi?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Artık yeni nesil konsollar için geri sayıma geçmiş durumdayız. Peki Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 ne zaman gelecek? İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4...

Son Haberler