Ana SayfaAkıllı TelefonMobil oyun Dünya sıralamasında Türkiye kaçıncı oldu? İşte cevabı!

Mobil oyun Dünya sıralamasında Türkiye kaçıncı oldu? İşte cevabı!

Mobil oyun Dünya sıralamasında Türkiye, oldukça dikkat çekici bir konumda. Hadi gelin mobil oyunlar ile alakalı bu haberimizin detaylarına birlikte göz atalım.

IFASTURK, Mobil oyun Dünya sıralamasında Türkiye başlıklı bir rapor yayınladı. Bu raporda, hem mobil oyunlar ile alakalı önemli detaylara yer verildi hem de Türkiye’nin sektör içindeki konumu değerlendirildi. Google Play Store üzerinden alınan istatistikler değerlendirildiğinde, her bir oyunun 759 bin 470 kişi tarafından kullanıldığı ortaya çıkıyor. Bu durum mobil ile alakalı başarıyı çok daha net ortaya koyuyor.

Türkiye merkezli üretilen oyunlar beğeniliyor

Google Play Store, şu anda en fazla oyun geliştirilen ve indirilen platform olarak göze çarpıyor. Bu durum Türkiye’deki oyun geliştiricilerin de gözüne çarpan detaylar arasında. Elbette sadece indirmekle olmuyor. Aynı zamanda oyunların beğenilmesi de büyük önem taşıyor.

Mobil oyun Dünya sıralamasında Türkiye

- Reklam -

IFASTURK Kurucusu Mesut Şenel tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa Türkiye bu konuda oldukça iyi bir noktaya ulaşmayı başardı. Türkiye’den çıkan her oyunun tahmini olarak 423 bin kişi tarafından indirildiği söylendi. IFASTURK raporlarına dikkatle bakıldığında aynı zamanda beğeni detayları da görülebiliyor.

Mobil oyunların beğenilme oranı Dünya çapında “3,7” civarında. Türkiye merkezli ortaya çıkarılan oyunların beğenilme oranı ise “3,9” rakamlarına kadar ulaşabiliyor. Bu sonuçlar; indirilme ile birlikte beğenilme oranının da son derece yüksek olduğunu ortaya çıkarıyor. Son olarak Türkiye merkezli oyunların yüzde 28’inde ödeme sistemlerinin kullanıldığı ve bunun Dünya ortalamasını geçtiği de belirtildi.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting