Ana Sayfa Donanım Mobil Cihazlarınızı Nasıl Koruyorsunuz?

Mobil Cihazlarınızı Nasıl Koruyorsunuz?

Uzun yaz günlerinde, plajda güneş koruması olmadan güneşlenmeyi aklımızdan bile geçirmeyiz. Bu durum tatillerde onlarsız yapamadığımız mobil cihazlar için de geçerli…

Cildimiz gibi onları da plajın diğer zararlılarına karşı korumak şart. İşte bu nedenle güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab, tatilde akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlarınızı nasıl korumanız gerektiğiyle ilgili ipuçları veriyor:

Ø Güvenilir olmayan güneş kremlerinden kaçının: Bu, güneşlenirken cildinizde olduğu gibi, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarınız için de geçerli. Güneş yanıklarından korunmak için yüksek koruma içeren güneş kremi kullanmak, şapka giymek ve güneş tam tepeye yükseldiğinde gölgede oturmak da gerekiyor. Veri kaybı veya kimlik hırsızlığını önlemek için de uygun bir internet güvenlik çözümü kullanmak şart.KASPERSKY LifeStyle 2009

Ø Halka açık alanlarda ekstra güvenlik gerekir: Tatildesiniz ve acil bir para transferi mi yapmanız gerekiyor? İnternet bankacılığınız varsa işiniz çok kolay. Ancak bu işlem için otel bağlantısı kullanmak sandığınız kadar güvenli mi? İnternete halka açık bir kablosuz bağlantı noktasından bağlandığınızda,diğer kullanıcıların sizin veri iletişiminizi aksatmasına engel olmanın tek yolu bir VPN kullanmaktır.

Ø Tatilde en iyisi entegre korumaBilgisayarların aksine akıllı telefonlar ve tabletlerin güvenliği kimi zaman unutulur ve bu durum hırsızların işine gelir. Aldığınız güvenlik önlemleri, çalınan cihazınızın yerini belirlemek konusunda size yardımcı olacağ gibi, çalınan veya kaybolan cihazınızda bulunan gizli bilgilerin de hırsız tarafından görülmesini engeller. Kaspersky Internet Security for Android gibi güvenlik uygulamaları sayesinde tüm bunları hatta daha fazlasını yapabilirsiniz: bu çözüm sayesinde akıllı telefon veya tabletinizde bulunan verinin tamamını uzaktan silebilirsiniz.

Ø Plaj virüsleri tatilinizi zehir etmesin: E-posta güvenliğinde olduğu gibi mobil güvenlik de istenmeyen e-posta’lardan korunmak için korumanızın filtre içermesi gerekiyor. Bu durum sizi rahatsız edici promosyon mesajlarından kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda zararlı yazılımlara karşı daha iyi bir koruma sağlar. Çevrimiçi gezinmek için telefonlarını ve tablet bilgisayarlarını kullanmayı tercih edenlerin, her gün Kaspersky Lab tarafından kayıt altına alınan yaklaşık 4,4 milyon web tabanlı saldırının birincil hedefiolduğunu unutmamak gerekiyor. Bu nedenle, kapsamlı bir virüs ve web koruması mobil cihazlar için de bir zorunluluk. Kaspersky Internet Security for Android, akıllı telefonunuz ve tablet bilgisayarınızı korumak için gereken her şeye sahip: zararlı yazılıma karşı gerçek zamanlı koruma, zamanlanmış veya isteğe bağlı virüs tarama, kapsamlı gizlilik koruması.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting