Ana Sayfa Haber Norton Mobile Security’nin Son Versiyonu Mobil Uygulamalara Özel Koruma Sunuyor

Norton Mobile Security’nin Son Versiyonu Mobil Uygulamalara Özel Koruma Sunuyor

Symantec, Android işletim sistemli akıllı telefon ve tabletlerle, aynı zamanda iPhone ve iPad için de güçlü ve etkili bir koruma sağlayan NortonMobile Security’nin son versiyonunu pazara sundu. Android için Norton Mobile Security, en son güncellemeler ve Norton Mobile Insight adlı akıllı teknolojiyle, kullanıcılar için gün geçtikçe daha da büyük sorun teşkil eden gizlilik konusuna çoklu bir bakış açısı sağlıyor.

Norton Mobile Insight tarafından yapılan gizlilik riski taraması, hangi uygulamaların kullanıcının kişisel bilgilerini riske attığını ortaya çıkarıyor. Ayrıca Norton Mobile Security, son güncellemeleriyle iPhone ve iPad cihazlarda hırsızlığa karşı geliştirilmiş yeni özellikler de sunuyor. “Çığlık” alarmıyla kullanıcıların kayıp cihazlarına ulaşmalarını kolaylaştırıyor.

Mobil cihaz kullanıcılarının en büyük endişesi kişisel bilgilerinin korunması ve kontrolü. Hatta mobil uygulama kullananların %57’sinin kişisel bilgilerini korumak için bir uygulamayı yüklemekten vaz geçtiğini veya sildiğini söylemek mümkün. Kullanıcıların bu sorunundan yola çıkan Norton Mobile Security, güvenlik riskleri taramasına ek olarak şimdi de, kişisel bilgileri riske atan mobil uygulamaları taramadan geçiriyor. Örneğin Norton Mobile Security, bir uygulamanın kullanıcının telefon rehberi, fotoğraf veya arama geçmişi  gibi bilgilerini sızdırdığını tespit ederse, o uygulamayı işaretliyor ve kullanıcıya uyarı gönderiyor. Çünkü mobil cihaz kullanıcılarının telefonlarındaki verilerin uygulamalar tarafından nasıl sızdırıldığı, paylaşıldığı ve kullanıldığıyla ilgili pek fazla bilgisi bulunmuyor, bu nedenle de kişisel bilgi kaybı yaşayabiliyorlar. Norton Mobile Security; kullanıcılara bilgi vererek, kişisel bilgilerini nasıl koruyacaklarına, hangi uygulamayı tutup hangi uygulamayı sileceklerine dair rehberlik ediyor.norton_mobile_security

Symantec Kıdemli Ürün Yönemi Direktörü Con Mallon, gizlilik konusunun gün geçtikçe karmaşıklaşan ve hem kullanıcı hem de üretici firmalarını yakından ilgilendiren bir soruna dönüştüğünü söylüyor ve ekliyor; “Bugüne kadar mobil uygulama güvenlik taraması sadece yüzeysel bir seviyede yapılabiliyordu. Bu da kullanıcıya doğru ve gerçekçi bir bilgi veremiyordu. Bu yeni sürümle, mobil uygulamaları korumak ve bilgi sızıntılarını incelemek için statik ve dinamik analizlerin bir araya getirildiği benzersiz bir görüntüleme sunuyoruz. Kullanıcılar bu incelemeyle, hangi uygulamayı kullanmaya devam edeceklerine kendilerikarar verebilecekler.”

Norton Mobile Insight

Norton Mobile Security kullanıcıları, özel bir akıllı teknoloji aracı olan ve potansiyel güvenlik ve gizlilik risklerine karşı her bir mobil uygulama mağazasında 200’den fazla uygulamayı dinamik olarak analiz eden Norton Mobile Insight’dan da faydalanabiliyorlar. Norton Mobile Insight bugüne kadar dört milyondan fazla mobil uygulamayı analiz etti ve bunların %30’undan fazlasının telefon rehberi veya arama geçmişi gibi kişisel bilgileri sızdırdığını ortaya çıkardı. Şu anda Norton Mobile Insight her 24 saatte 10,000 uygulamayı işleme alıyor ve bugüne kadar 300,000 uygulamayı zararlı kod yazılımı, 1,5 milyon uygulamayı zararlı kod yazılımlarının farklı versiyonları; örneğin kapanmayan reklamlar- veya diğer potansiyel güvenlik riskleri olarak tespit etti.

Fiyatlama ve Uygunluk

Perakende satış noktaları, Norton online mağaza veya Google Play aracılığıyla satışa sunulan Norton Mobile Security için önerilen perakende satış fiyatı $29,99.Ayrıca Norton 360 Multi-Deviceve Norton One da Norton Mobile Security son sürümüyle beraber güncellenmiş olarak geliyor. Geçerli bir ürün aboneliği olan tüm Norton kullanıcıları abonelik servisleri üzerinden ürünlerin en güncel versiyonlarına ulaşabilir. Daha fazla bilgi için http://updatecenter.norton.com adresinden Norton Update Center’ı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Norton Mobile Security ile ilgili daha fazla bilgi için, tüketiciler norton.com/nmsprivacy adresini de ziyaret edebilirler.

 

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting