Ana sayfa Genel Minimum Kaynakla Koruma: ESET Smart Security 8

Minimum Kaynakla Koruma: ESET Smart Security 8

Avusturya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives, dünyanın önde gelen antivirüs yazılımlarının katıldığı testte, yazılımların sistem performansına etkisini ölçtü. Testte, ESET Smart Security 8, düşük kaynak tüketimiyle bilgisayarların performansına yönelik en düşük etkisi nedeniyle en yüksek puanı aldı.

Antivirüs yazılımları, sadece zararlı yazılımlara karşı oluşturdukları korumayla değil, bilgisayar sisteminin performansına yaptıkları düşük etkiyle de öne çıkıyorlar. Özellikle ESET, tüm dünyada düşük kaynak tüketimiyle ve  kullanıcıya hissetirmeden gerçekleştirdiği etkili korumayla dikkat çekiyor.

En yüksek ödül

ESET’in bu konudaki başarısı, Avusturya merkezli bağımsız test kuruluşu AV-Comparatives’in Kasım ayında yaptığı performans testinde bir kez ortaya kondu. ESET Smart Security ürünü, testte en yüksek puanları alarak, Advanced+ Ödülü’ne layık görüldü.

ESET Smart Security 8

Düşük kaynak tüketimi değerli

Dünyanın önde gelen koruma yazılımlarının katıldığı AV-Comparatives Performans Testi; dosya indirme, açma, kopyalama ve dosya arşivleme gibi görevleri yerine getirirken güvenlik yazılımlarının sistem performansına etkileri üzerine odaklandı. Burada sistemlere yönelik düşük etki, başarı kriteri olarak değerlendirildi. Testte ayrıca, uygulamaları yüklerken ve çalıştırırken yazılımın gösterdiği performansa da bakıldı.

AV-Comparatives, hem kendi testlerini ve hem de performans testi konusunda uzmanlaşmış PC Mark Testleri’ni kullanıyor. Testte ödüller, Windows 8.1 64-Bit işletim sistemi altındaki varsayılan ayarlarla AV-Comparatives’in sisteme genel etkisinine yönelik değerlendirmesiyle belirleniyor.

ESET Smart Security 8

ESET Smart Security’nin yeni versiyonu, çok katmanlı internet koruması sunuyor ve kullanıcının kimliğini Anti-Theft, Kişisel Güvenlik Duvarı ve Kimlik Avı Hırsızlığı özellikleriyle güvende tutuyor. Yeni versiyon Botnet Koruması ve antivirüs algılamalarından kaçınmak için tasarlanmış yazılımları engelleyen Gelişmiş İstismar Önleyici ile de öne çıkıyor.  

FBI, Sony Olayından Sonra Uyardı

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler