Ana sayfa Genel Minecraft! Polonya, gençler evde kalsın diye ödüllü Minecraft sunucusu açtı

Minecraft! Polonya, gençler evde kalsın diye ödüllü Minecraft sunucusu açtı

Minecraft göreve hazır. Polonya hükûmeti, insanları evde tutmak için devreye Minecraft’ı soktu, ödüllü turnuvalar ve dahasını belirledi.

Minecraft göreve hazır. Şu sıralar tüm dünya koronavirüs tehlikesiyle çalkalanıyor ve her ülkede çeşitli önlemler alınarak bu salgının önüne geçilmeye çalışılıyor. Polonya, şimdiye dek eşine az rastlanır bir yöntemle dikkat çekmeyi başardı.

Devlet yönetimi, vatandaşlarının, özellikle de genç vatandaşlarının sokağa çıkmaması ve evde kalmaları için ödüllü oyun Minecraft’tan yardım almaya başladı.

Açılan Grarantanna.pl websitesinde, oyuna özel sunuculara yer veriliyor. Ayrıca bu oyunla ilgili çeşitli turnuvalar ve ödüllü başka etkinlikler de var. Bu sayede halkın hem evde kalması hem de eğlenmesi hedefleniyor.

Polonya, gençler evde kalsın diye ödüllü Minecraft sunucusu açtı

Bilindiği gibi pek çok ülkede insanlar işlerini evlerinden yürütmeye çalışıyor ve okullar da tatil. Uzmanlar, mecbur kalmadıkça dışarıya çıkılmasını önermiyor ve çıkıldığında da kalabalık ortamların oluşturulmaması gerektiğini savunuyor.

Mojang stüdyosu tarafından geliştirilen oyun, dünya çapında 250 milyondan fazla oyuncuya sahip. Bu oyunda pek çok tasarım yapılabiliyor, ilginç deneyimler ortaya çıkarılabiliyor. Koronavirüs krizi esnasında da görünüşe göre önemli bir rol üstlenmişe benziyor.

Razer DeathAdder v2 gaming mouse ve Razer Cynosa Lite gaming klavye

Dünya Sağlık Örgütü, Koronavirüs’ten (COVID-19) nasıl korunabileceğimizden söz etmiş.

Örneğin, ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Burada elleri dezenfekte etmek için kullanılan alkol bazlı jeller önemli. Tabii ki temiz su ve sabun kullanmanız da önemli.

Öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnunuzu kapatmaya özen gösterin, örneğin kolunuzla ya da kağıt mendil de kullanabilirsiniz. Eğer kağıt mendil kullanırsanız, onu hemen kapalı bir çöp kutusuna atmanız gerektiğini de unutmayın.

Öksürüğü ve ateşi olan biriyle yakın temas kurmamaya özen gösterin. Eğer ateşiniz var, öksürüyor ve nefes almakta zorlanıyorsanız, hemen tıbbi yardım almak için bir hastaneye gidin. Eğer yakın zamanda sehayat ettiyseniz, bu bilgileri de yetkililerle paylaşın.

Eğer yakın zamanda seyahat etmediyseniz ve ufak solunum problemleriniz var ise, iyileşene kadar evinizden dışarı çıkmamaya özen gösterin.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

konsol fiyatları

Konsol fiyatları neden artıyor? Zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor?

Konsol fiyatları corona virüsü salgını sonrasında Türkiye'de anlamsız bir şekilde artmaya başladı. Peki, zam mı geldi yoksa fırsatçılık mı yapılıyor? Corona virüsü salgınından dolayı dünya...

Son Haberler