Minecraft 2 çıkacak mı?

minecraft 2

Kulaktan kulağa yayılarak bir oyun efsanesi halinde gelen Minecraft için Microsoft açıklama yaptı.Açıklama oyun severlerin talep ettiği oyunun yeni serisi hakkındaydı.

Marcus “Notch” Persson tarafından bir hafta yazılan ve resmi olarak 2011 yılında yayılan oyun kısa sürede milyonlara ulaşmıştı.Çok basit grafiklere sahip olsa da oyunun milyonlarca bağımlısını olduğunu belirtelim. Sadece PC/Mac‘de 20 milyon kullanıcısı bulunuyor.Tabi bunlara Xbox,Playstation,iOS ve Android platformlarda oynayanları ekleyince 50 milyona yakın kişinin oynadığı anlamına geliyor.

minecraft 2-2

Kısa sürede milyonlara ulaşan oyun elbette Microsoft gibi bir firmanın gözünden kaçmadı.2.5 milyar dolara satın aldığı oyun için güncellemeler ara verilmeden devam ediliyor.Oyunun görüntü kalitesi aynı dönemde yapılmış diğer oyunlara göre çok düşük olsa da Doku Paketleri (Texture Pack) adı verilen dosyalar ile biraz daha iyi ve şekilli olduğunu söyleyelim.Microsoft bu konuda büyüyü bozmamak adına bu özellikleri ile pek oynamadı.Ancak uzun süredir oyunun Minecraft 2 olarak sunulması bekleniyordu.Oyun severler tarafından da yüksek ses ile dile getirilen bu istek karşısında Microsoft‘un cevabı oyuncuları üzecek. Amerikalı şirket, gündemlerinde Minecraft 2 gibi bir düşüncenin olmadığını ve şu an için mevcut oyunun gelişimi için daha fazla zaman harcadıklarını açıkladı.

 

NASA uzayda marul üretimini başardı