Ana Sayfa Donanım Microsoft, Xbox One Üzerindeki Oyun Paylaşımına Dair Tüm Sınırlamaları Kaldırdı

Microsoft, Xbox One Üzerindeki Oyun Paylaşımına Dair Tüm Sınırlamaları Kaldırdı

Microsoft, yeni nesil Xbox One oyun ve eğlence platformu üzerinde oyun takası, ikinci el oyun satışı, internet bağlantısı ve bölge kilidine dair tüm sınırlamaların kaldırıldığını duyurdu.

Microsoft, Xbox One konsolu üzerinde daha önce açıkladığı oyun takası ve paylaşımı, ikinci el oyun alışverişi, en az 24 saatte bir internet bağlantısı zorunluluğu ve bölge kilidi dahil olmak üzere bütün sınırlamaların kaldırıldığını duyurdu.

Alınan karar eşliğinde yapılan değişiklikler şöyle:

İnternet Bağlantısı: Xbox One oyunlarını çevrimiçi oynamak için internete bağlı olmak gerekmeyecek. Xbox One konsolunu ilk satın aldığınızda internet bağlantısı üzerinden yapacağınız sistem kurulumunun ardından, disk üzerinde dağıtılan oyunları oynamak için herhangi bir şekilde internete bağlanmak zorunda kalmayacaksınız. Tıpkı Xbox 360’da yaptığınız gibi, internet olsun veya olmasın Xbox One konsolunu dilediğiniz yere taşıyarak eğlenceye devam edebileceksiniz.

Oyun Takası ve İkinci El Oyun Alışverişi: Herhangi bir sınırlama olmadan disk üzerinde dağıtılan oyunları tıpkı bugün olduğu gibi serbestçe ödünç verebilecek, takas edebilecek, ikinci el olarak satabilecek veya satın alabileceksiniz. Oyunlar üzerinde herhangi bir bölge kodu yer almayacak. Bu, dünyanın herhangi bir bölgesinden satın alacağınız Xbox One oyunlarının tüm Xbox One konsollarında çalışacağı anlamına geliyor.XBOXONE

Ayrıca oyunları dilerseniz disk üzerinde satın almak yerine çıktıkları günden itibaren Xbox One konsolunuz üzerinden satın alarak indirebileceksiniz. Doğrudan konsola indirdiğiniz oyunları oynamak için de internet bağlantısı gerekmeyecek.

Microsoft Etkileşimli Eğlence Bölümü Başkanı Don Mattrick, bu kararın oyunculardan ve tüketicilerden gelen geri bildirimler ve istekler doğrultusunda alınmış bir karar olduğunu ve Microsoft olarak dijital geleceği şekillendirirken tüketicilerden gelen geri bildirimlere son derece önem verdiklerini açıkladı.

Açıklamanın tamamını http://news.xbox.com/2013/06/update adresinde bulabilirsiniz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting