Ana Sayfa Donanım Teknoloji Tutkunları Ankara'da Google Glass'ı Denedi

Teknoloji Tutkunları Ankara’da Google Glass’ı Denedi

14-15 Haziran tarihlerinde dünyanın farklı kentlerinden ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen katılımcılar, organizasyonda  eğlenceli anlar yaşadı.

Android Geliştirici Günleri, teknoloji tutkunlarını ikinci kez bir araya getirdi. ODTÜ KKM’ de  gerçekleşen etkinlikte, yurt dışından 20 konuşmacı Ankara’ya geldi. Lars Vogel, Eric Lafortune,  Bernd Schulze ve Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış  isimleri konuşmacılar arasında yer aldı. Android teknolojileri ve mobil dünya üzerine  sunumlarıyla toplam 65 konuşmacı  dinleyicilerle buluştu.  Katılımcılar oturum aralarında, Chris Tuttle’a ait Google Gözlüğünü  denediler, standlardaki oyunlarla hediyeler kazandılar ve  teknoloji takipçileriyle tanışma fırsatına sahip oldular. Cumartesi günü öğleden sonraki oturum arasında, akıllı telefondan komut alarak uçan Ardrone, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Etkinlikle eş zamanlı gerçekleşen Hackathon  ise 14 Haziran Cuma günü 13.30 da başladı ve 15 Haziran Cumartesi günü 13.30 ‘da  son buldu.Yarışmacılar 24 saat aralıksız kod yazarak akıllı telefon uygulamaları geliştirdiler. 150 kişinin başvurduğu elemeler sonunda, 16 kişinin katıldığı yarışmada 9 ekip yer aldı. Yarışmada  Piksel Oyun ( Orkun Kocatürk, Alim Giray Aytar ) ekibi birinci, AndroBros ( Hakan Bağcı, Hakkı Bağcı ) ekibi ikinci, Marmarians ( Çağlar Bozkurt, Faruk Çankaya ) ekibi  üçüncü oldu. Dio ( Mikail Abdullah Oral,  F. Oğuz Özkeroğlu ) ekibi ise jüri özel ödülünün sahibi oldu.  Birincilik ödülü; 1 adet Turkcell Tablet, 1 adet Turkcell T21 ve Amazon 250 $ hediye çeki, ikincilik ödülü; 1 adet Turkcell Tablet, 1 adet Turkcell T21 ve Amazon 250 $ hediye çeki, üçünçülük ödülü; 1 adet Turkcell Tablet, 1 adet Turkcell T21 ve  Amazon 250 $ hediye çeki yarışma sonunda  sahiplerini buldu.resim23

Dubai’de iş kurma fırsatı sunan, pazara çıkabilecek yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin arandığı Innov-a-thon’Lite girişimcilik yarışması da yine etkinlikle eş zamanlı olarak Cuma günü organizasyon kapsamında gerçekleşti. 3 saatlik maraton sonunda 4 grup ön elemeyi geçti. Seçilen ekipler diğer ülkelerden ön elemeyi geçen gruplarla tekrar değerlendirmeye alınacak. Kazanan gruplara Dubai’de fikirlerini gerçekleştirmek için ulaşım, konaklama ve danışmanlık gibi imkanlar Turn8 tarafından  sunulacak.

Etkinliğe bir çok  yerli ve yabancı firma sponsor oldu. Platin Sponsorlar; Turkcell  ve Qualcomm, Gümüş Sponsorlar; Blackberry, Paypal  ve Alcatel,  Banka ve Finans Sponsoru; İş Bankası, İletişim ve Medya Sponsorları; ShiftDelete.net, Webrazzi ve Tivilog, Basın Sponsorları; Btnet.com.tr, BThaber, Radyo ODTÜ, Tanıtım Sponsoru;  indir.com, Ürün Sponsorları;  Pusula , Koza Yayın Dağıtım ve Seçkin Yayıncılık, Canlı Yayın Sponsoru; paylas.com. Ayrıca Pozitron, STM, Netmera, Peak Games, ODTÜ Teknokent, JetBrains ve Texas Instruments da sponsorlar arasında yer aldı.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting