Ana SayfaGundemMicrosoft, Xbox Cloud Gaming'i güncelliyor

Microsoft, Xbox Cloud Gaming’i güncelliyor

Geçen Haziran’dan bu yana, Microsoft Xbox Bulut Oyun hizmetini iOS cihazlarda geniş çapta kullanıma sundu. Ancak birçok iPhone ve iPad sahibi bu sistemden memnun değildi. Şimdi bu durum değişecek. İşte tüm detaylar.

Pazartesi günü Microsoft, tüm iPhone ve iPad cihazlarında performansı artıracak bir dizi geliştirme uyguladığını duyurdu. Şirket, yaptığı iş hakkında ayrıntı vermedi, yalnızca bu güncellemelerin “daha yumuşak ve daha duyarlı bir oyun deneyimi” sağlayacağını belirtti. Engadget’tan gelen bir e-postanın ardından Microsoft, güncellemeyle ilgili daha fazla ayrıntı paylaştı. Şirket, iOS cihazlarda video çıkışını ve ağ veri iletimini optimize ettiğini söylüyor. Ayrıca, genel girdi gecikmesini azaltmanın bir yolu da sunuldu. Giriş gecikmesi düzeltmesi en çok fark edilen özelliklerden biri olacak.

Microsoft, Xbox Cloud Gaming'i güncelliyor

iOS’ta Xbox Bulut Oyun ile ilgili zor şeylerden biri, Microsoft’un bir uygulama yerine Safari aracılığıyla bir şeyler sunmaya zorlanması. Tarayıcı API’leri son birkaç yılda çok yol kat etti, ancak bir web deneyimi hala yerel bir uygulamanın yerini tutamıyor. Microsoft kullanıcıların deneyimini artıracak güncellemeyi kısa süre içinde tüm bölgelere kullanıma sunacak. İlk olarak belirli bir bölgeye gelecek olan özellik kısa sürede tüm alanlarda kullanıma sunulacak. Şirket en iyi kullanıcı deneyimi için 2022 yılında çalışmalarını artıracağını duyurmuştu. Buna Microsoft’un tüm sistemleri ve Xbox Gaming gibi uygulamaların hepsi dahil diyebiliriz.

Mercedes-Benz, TruckTraining 2.0” uygulamasını kullanıma sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting