Ana SayfaWindows PhoneMicrosoft Windows Phone'dan Vazgeçecek Mi?

Microsoft Windows Phone’dan Vazgeçecek Mi?

Microsoft, artık havlu atmış gibi duran Windows Phone’dan vazgeçecek mi? Şirketin CEO’su Satya Nadella işletim sistemin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz gibi Microsoft’un tüm çabalarına rağmen Windows Phone bir türlü tutmadı. Windows Mobile’ın çıkışıyla işletim sisteminin canlanması bekleniyordu ama bu umut da boşa çıktı. Yıllardır zar zor ayakta kalan Windows Phone, sonunda daha fazla dayanamadı ve geçtiğimiz yıl adeta çöktü. Geçtiğimiz yıl boyunca Windows Phone’un adeta adım adım bitmesini izledik. Birçok geliştirici uygulamalarının Windows Phone versiyonlarını güncellemeyi bıraktı ve zamanla uygulama mağazasından hepten kaldırdı.

Tüm bu yaşananlardan sonra Windows Phone kullanıcıları iOS ve Android’e geçmeye başladı. Ancak son açıklamalar gösteriyor ki Microsoft hala mobil işletim sisteminden vazgeçmiş değil. Windows 10’un her türlü cihaza uygun şekilde geliştirildiğini söyleyen şirket CEO’su Satya Nadella, Windows Phone’dan tam olarak vazgeçmediklerini söyledi. Mobil işletim sistemi belki eskiden bildiğimiz haliyle geri dönmeyecek ama yepyeni bir formla karşımıza çıkabilir.

Nadella bu yeni formun ne olacağını açıklamadı ama şirkete yakın kaynaklar konu ile ilgili önemli detaylar paylaştı. Bu kaynaklara göre Nadella yapım aşamasındaki Surface Phone’dan bahsediyor. Surface Phone’ın sıradan bir akıllı telefon gibi olmayacağı ve diğer Surface cihazlar gibi iki farklı cihaz türünü bir araya getireceği söyleniyor. Yani Microsoft’un yeni telefonu akıllı telefon ile laptopu birleştiren 2 in 1 cihazı olabilir.

Galaxy S8 ve S8+ Alanlara Sürpriz Hediye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting