Ana SayfaAndroidMicrosoft CEO'su Android Uygulamalarına Sıcak Bakmıyor

Microsoft CEO’su Android Uygulamalarına Sıcak Bakmıyor

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Windows 10 Mobile’da Android uygulamaları kullanılabileceği yönündeki iddiaları yalanladı. Nadella bunun yerine ortak Windows uygulamalarına ağırlık vereceklerini belirtti.

Akıllı telefon pazarında daha etkili olmak isteyen Microsoft bu alana önemli yatırımlar yapıyor. Ancak Amerikan teknoloji devinin tüm çabalarına rağmen Windows Phone rakiplerinin açık ara gerisinde kalmaktan kurtulamıyor. Bunun başlıca sebebi ise Windows Phone’daki uygulama eksikliği. Android ve iOS’taki uygulama çeşitliliği, kullanıcıları bu işletim sistemlerine çekiyor.

Satya_Nadella

Merakla beklenen Windows 10 Mobile‘ın Microsoft’un bu derdine çare olabileceği düşünülmüştü. Ancak Windows Phone’u Windows 10 da kurtaramayacak gibi görünüyor. Bu durumda Microsoft’un son çare olarak Android uygulamalarına yöneleceği düşünülmüş olsa da, Microsoft CEO’su bu duruma pek sıcak bakmıyor. Geçtiğimiz günlerde konu hakkında konuşan Microsoft CEO’su Satya Nadella, Android uygulamaları yerine yeni ortak Windows uygulamalarını tercih edeceğini söyledi. Hem mobil hem de diğer Windows sürümlerinde çalışacak olan ortak uygulamaların uygulama geliştiricilerini cezbedeceğini söyleyen Nadella, bu sayede daha fazla uygulamaya kavuşabileceklerini ifade etti.

Akıllı Şehirler daha da akıllanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting