Microsoft HoloLens 2 fiyatı ve özellikleri

ABD ordusu yeni teknoloji

Kullanıcısına çok büyük avantajlar sağlayan Microsoft HoloLens 2 piyasaya sürüldü. Daha önceki model olan HoloLens 1 ile kıyaslandığında son derece üstün özelliklere sahip. İşte haberimizin detayları.

Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce Microsoft şirketi karma gerçeklik cihazı üreteceğini ifade etmişti. Bunun üzerine HoloLens çok geçmeden üretildi ve piyasaya sunuldu. Hem daha karmaşık bir görüş alanına, hem de etkili bir jest kontrolüne sahip olan bu yeni ürün çok daha konforlu.

Microsoft HoloLens 2 ticari amaçlı kullanılacak

Microsoft tarafından geliştirilen ilk HoloLens cihazı bütün kullanıcılar için üretilmişti. Ancak Bu ürünün 2. versiyonu sadece ticari amaçlı ve askeri ekipmanlar için kullanılacak.

Microsoft hololens satista

HoloLens 2 modelinde 4 adet kamera ile baş izleme, 2 adet kızılötesi kamera ile göz izleme sensörü yer alacak. Ayrıca ekran 2K çözünürlüğünde şeffaf holografik lenslerden meydana getirdi. Qualcomm Snapdragon 850 Compute Platform işlemcisinden güç alan bu ürün, aynı zamanda holografik işleme ünitesine de sahip. RAM miktarı 4 GB olmakla birlikte 64 GB depolama alanı bulunuyor.

Bu cihazın 566 gram olması ise en konforlu yanlarından bir tanesi. HoloLens 2 ürününe 3500 dolar fiyat etiketi ile sahip olabilirsiniz. Bu ürünün Türkiye’de 20.000 Türk lirası gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor. Sizce HoloLens 2 önemli avantajlar içeriyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Nokia ve Microsoft ortak proje geliştirecek


Microsoft HoloLens 2 fiyatı ve özellikleri” için bir yorum

  1. Önemli avantaj sağlıyormu yorum yazın demişsin ne işe yaradığı ne gibi artıları ne gibi eksileri var adam akıllı birşey yazmamışsın. Kopyala yapıştır yapmayın, insanlara birşeyler katın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir