Ana Sayfa Cep Telefonu Microsoft Yüksekten Uçuyor!

Microsoft Yüksekten Uçuyor!

Nokia’nın telefon departmanını satın alan ve lisans ile algoritmalarını da yakında bünyesine geçirecek olan Microsoft, Android temelli akıllı telefon markaları ve Apple’a meydan okumaktan geri kalmadı.

Nokia’nın çoğunluk hissesini ele geçiren Amerikalı yazılım devi Microsoft yüksekten uçuyor. Microsoft CEO’su Steve Ballmer, satın alım ve akıllı telefon pazarının geleceği hakkında iddialı konuştu. Ballmer, “Nokia Lumia modelleri ile yakaladığımız başarı ortada. Ortaklarımız bize tam destek veriyor ve olumlu yönlendirmelerde bulunuyor. Hesaplarımıza göre, 5 yıl içerisinde akıllı telefon pazarının yüzde 15’ine sahip olacağız. Buna yürekten inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bilindiği gibi Nokia, eskiden dünyanın bir numaralı telefon üreticisiydi. Ballmer yine aynı başarıyı hedefliyor gibi görünüyor ancak unutmamak gerekir ki Samsung, Apple, HTC ve ZTE gibi firmalar her zamankinden güçlü.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting