Ana SayfaGenelMicrosoft devasa hacker saldırı ile karşı karşıya: DDoS saldırısı yaptılar

Microsoft devasa hacker saldırı ile karşı karşıya: DDoS saldırısı yaptılar

Microsoft devasa hacker saldırıları ile karşılaşmaya devam ediyor. Bu tür saldırıların sayısının büyük oranda artış gösterdiği söylenebilir. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olarak kabul edilen Microsoft devasa hacker saldırıları ile karşı karşıya kalıyor. Şirket bu defa gerçekten de çok büyük bir saldırı atlatmayı başardı. Bilgisayar korsanları 3 dalga halinde DDoS saldırıları yaptı.

Microsoft Azure sistemleri üzerinden gerçekleştirilen ataklar son derece güçlü bir koruma ile karşı karşıya kaldı. Azure networking üst düzey yöneticisi Amir Dahan tarafından yapılan açıklamalara göre 3 dalga halinde gelen bu saldırıların en yükseği saniyede 3,4 TB boyutundaydı. Böylece sistemlerin tamamını çökertmeye çalıştılar.

Microsoft devasa hacker saldırılarına karşı koydu

Yaşanan saldırının detayları ile ilgili konuşan yetkililer bunun Tayvan, Malezya, Vietnam, Çin, Japonya ve ABD gibi merkezlere sahip olduğunu söyledi. Yaklaşık olarak 70 bin bot aynı anda sisteme saldırdı. İşin daha tuhaf tarafı ise saldırdıkları kişinin Microsoft genel sistemi olmamasıydı. Bunun yerine sadece bir kişiye saldırdılar.

Microsoft devasa hacker

Yapılan ataklar ile birlikte Microsoft aslında hacker saldırılarına karşı güçlü durduğunu göstermiş oldu. Azure sahip olduğu güvenlik sistemleri ile birlikte bu saldırıların başarısız olmasını sağladı. Microsoft devasa hacker saldırıları ile göğüs göğüse çarpışabileceğini gösterdi.

AMD ve Microsoft Windows 11 mesaisine başladı

Avrupa merkezli bir müşteriyi hedef alan saldırılar hakkında bazı yorumlar geldi. Kimileri bu saldırıların Microsoft tarafından düzenlendiğini söyledi. Her nasıl yapılmış olursa olsun şirketin başarılı bir iş çıkardığını söyleyebiliriz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU