Microsoft’un Chromium tabanlı internet tarayıcısı sızdı!

edge

Microsoft, Google Chrome’un tabanına geçiş yapacağını geçtiğimiz aylarda açıklamıştı. Bugün ise Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısı ortaya çıktı. Peki, Microsoft yeni internet tarayıcısı ile ilk defa başarılı olabilecek mi?

Microsoft, Windows 98’deki Internet Explorer’dan beri maalesef ki internet tarayıcıları konusunda rakiplerinin her zaman gerisinde kalmıştı. Zamanında Netscape’in bile gerisinde kalan Internet Explorer devri Windows 10 ile yerini Edge’e bırakmıştı.

Microsoft, Edge tarayıcısının çok iyi olduğunu hatta Chrome’dan bile güvenli olduğunu dile getirmişti. Tabii bu açıklamalar yeterli olmadı ve Edge tarayıcısı da başarısızlık ile tanıştı.

Chromium tabanlı Edge tarayıcısı sızdı!

Yazılım devi dikiş tutturamadığı internet tarayıcısında nihayet beyaz havlu attı ve Google Chrome’un tabanı olan Chromium‘a geçiş yaptı. 2019’un sonlarına doğru Windows 10 güncellemesi ile kullanıma sunulması beklenen Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcı, bugün ekran görüntüleri ile karşımıza çıktı.

Nintendo Switch’e Windows 10 yüklediler!

Yeni Edge tarayıcısı, Google Chrome’dan alışkın olduğumuz bir tasarım ile gelecek gibi görünüyor. Ayrıca yeni Edge tarayıcısı tabanı sayesinde Chrome’daki tüm eklentileri de destekleyecek. Bakalım yeni Edge tarayıcısı bu sefer başarılı olabilecek mi?

Chromium


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir