Ana SayfaGenelMeta, Messenger'a yeni bir "Aramalar" sekmesi ekliyor

Meta, Messenger’a yeni bir “Aramalar” sekmesi ekliyor

Meta Messenger uygulaması, ücretsiz sesli ve görüntülü aramalar yapmanın inanılmaz derecede popüler bir yolu haline geldi. Şimdi, yeni bir tasarım değişikliği, arama düğmesini bulmayı daha da kolaylaştıracak. İşte detaylar.

Meta, uygulamanın altındaki işlev çubuğuna sesli ve görüntülü aramalar için özel bir sekme ekliyor. Yeni sekme, “Sohbetler”, “Hikayeler” ve “Kişiler”in yanında görünecek ve sesli ve görüntülü aramalar için ayrı düğmelerle birlikte kullanıcının kişilerinin bir listesini açacak. Bu ince bir değişiklik, ancak muhtemelen Messenger’ı daha çok Whatsapp tarzında bir mesajlaşma ve arama uygulaması gibi gösterecek bir hareket. Değişiklikten önce, kullanıcıların görüşmeleri aramak için bir arkadaşlarıyla ayrı bir sohbet dizisi açması gerekiyordu. Yeni özellik, kullanıcıların arkadaşlarını doğrudan aramasına olanak tanıyacak ve ayrıca Messenger’ın arama özelliklerine daha az aşina olanlar için bir giriş işlevi görecek.

Meta, Messenger'a yeni bir "Aramalar" sekmesi ekliyor

Meta’ya göre, Messenger’da sesli ve görüntülü arama, 2020’nin başından bu yana yüzde 40 arttı. Şirket, bu yılın başlarında şifreli mesajlaşmaya yönelik özellikleri genişleterek tepkiler, çıkartmalar, mesaja özel yanıtlar ve yönlendirme ekledi. Meta’nın planı, sonunda 2023’te Facebook ve Instagram için uçtan uca şifrelemeyi varsayılan yapmak. Video görüşmelerine bir dizi AR efekti ekleyerek kullanıcıların filtreler, maskeler ve animasyonlarla denemeler yapmasına olanak tanıyacak.

Ücretsiz mesajlaşma uygulamaları söz konusu olduğunda, Messenger, Meta’nın 2014’te satın aldığı Google Voice, Viber, Signal ve WhatsApp dahil olmak üzere uzun bir rakip listesine sahip.

Galaxy Z Fold 4 piyasayı yeniden şekillendirecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting