Ana SayfaGenelMersin Mezitli Belediyesi’nde Metaverse Konuşuldu

Mersin Mezitli Belediyesi’nde Metaverse Konuşuldu

Sosyal ve dijital belediyecilik alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Mersin Mezitli Belediyesi’nin gerçekleştirdiği seminere katılan teknoloji yazarı Atıf Ünaldı, metaverse’ün dijitalleşme süreçlerine ve gelecek dönemde yenilikçi uygulamalara nasıl dahil edilebileceği gibi konulardaki öngörülerini paylaştı.

Mersin Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen, Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın ve yönetim kadrosunun katılım gösterdiği seminere, bazı STK’lar, muhtarlar ve önemli kurumlardan temsilciler de katıldı.

Mersin Mezitli

Dijitalleşme stratejisi olmazsa olmaz

Atıf Ünaldı yaptığı konuşmada, yeni teknolojilerin tüketiciler kadar iş dünyasını ve kamu kurumlarını da heyecanlandırdığını belirterek, “Trendler ne olursa olsun ilk önem verilmesi gereken konu, ülkelerin ve kurumların bir dijitalleşme stratejisinin olmasıdır. İnternetle başlayan büyük dönüşüm dalgası bu bazda yeni trend dalgalarıyla sürüyor. Metaverse hayatımıza hızla girdi ve çok sayıda yenilikçi yaklaşımı da peşinde getiriyor. Çok katmanlı bir yapıdan bahsediyoruz ve insanların dahil olduğu bu evrene kurumlar da aynı hızla dahil olmaya devam edeceğe benziyor. Daha hikayenin çok başındayız ancak konuyu tüm katmanlarıyla kavrayıp ona göre hem birey olarak, hem ülke olarak hem de kurumlar olarak gelecek stratejilerimizi belirlememiz gerekiyor” dedi.

Atıf Ünaldı Hakkında

Boğaziçi Üniversitesinde Fizik Bölümü’nde eğitim aldığı yıllarda Türkiye’de ilk kez iki bilgisayarı telefon hatları üzerinden konuşturan BBS sistemini kurarak, Türkiye’deki ilk internet ağını oluşturmuştur.  Bir çok radyo ve televizyonda program yapımcılığı ve sunuculuğunu,  bir çok teknoloji dergisinde köşe yazarlığı, bilişim editörlüğü ve genel yayın yönetmenliği  yaptı. Türkiye’deki ilk internet servis sağlayıcısının genel müdürlüğünü üstlendi. Bir çok organizasyon ve kuruluşta internet süpervizörlüğü , webmaster’lığı , IT direktörlüğü ve dijital projeler koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.  Farklı üniversitelerin farklı fakültelerinde öğretim görevlisi olarak bulunmuş olan Ünaldı; şu an teknoloji ve pazarlama konuları başta olmak üzere birçok alanda hizmet veren Unaldi Consultancy’nin kurucusudur.
Selin Ünaldı ile evlidir. Su ve Toprak isminde iki çocuğu vardır.

Xiaomi Mix Fold 2 bilgileri ortaya çıkmaya başladı

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting