Mercedes’in AMG Serisi Linkin Park Gibi Ses Çıkaracak

mercedes neww

Elektrikli otomobilleri diğerlerinden ayıran özelliklerinden biri neredeyse sessiz olmaları. Ancak otomobil üreticileri bunun bir dezavantaj olduğu düşüncesindeler. Üreticiler bu durumu lehlerine çevirmek için elektrikli otomobillerde yapay sesler kullanıyorlar.  Mercedes-AMG adlı elektrikli spor otomobil serisi için aynı yola başvuruyor.

Mercedes-AMG’nin seslerini Linkin Park yapacak

Mercedes, spor otomobil serisi AMG’nin sesleri için Linkin Park’la çalışıcak. Mercedes-AMG CEO’su Tobias Moers, Wheels’a verdiği röportajda “Biz duygu satıyoruz ve ses bunun önemli bir parçası. Bu yüzden yapay sesler üzerinde çalışıyoruz çünkü yapmak zorundayız.” açıklamasında bulundu.

Mercedes-AMG GT3 mit Racing-Design by Linkin Park, 24-H Rennen SPA, Belgien – 30./31. Juli 2016 ;Mercedes-AMG GT3 with race design by Linkin Park, 24 hours race SPA, Belgium – July 30/31, 2016;

Hali hazırda AMG’nin yapay sesler konusunda çalıştığı bir takımı var. Bu yüzden Linkin Park’ın hangi aşamada sürece dahil olacağı belirsiz. Ancak AMG serisinin 2020 ortalarına doğru piyasaya süreceğini düşünürsek, bu konuda çalışmak için hayli zamanları olacak.

Rusya, Uzaya Otel Kurmayı Planlıyor