Ana sayfa Haber Mercedes A45 AMG Türkiye'de!

Mercedes A45 AMG Türkiye’de!

Otomobil sevdalısı olup AMG harflerini görünce heyecanlanmayan yoktur. Mercedes- Benz kompakt sınıfa oldukça iddialı giriş yaptığı A serisinin AMG versiyonuylabu sınıftaki performans serisinde iddiasını bir adım öne taşıyor. Ülkemizdeki vergi sistemi nedeniyle AMG versiyonlarını görmemiz neredeyse imkansız gibi.

Çünkü bugüne kadar AMG araçlar oldukça büyük hacimli motorlarla üretiliyordu. Ancak A45 ile bu da değişti. AMG tarafından işlenen 2.0 lt’lik motor ülkemizde de AMG sahibi olmak isteyenlere daha ulaşılabilir bir seçenek sunuyor. Mercedes-Benz’in A Serisi üzerine geliştirilen ve AMG’nin sihirli dokunuşlarıyla can bulan bu özel seride artık Mercedes-Benz patentli dört tekerden çekiş sistemi 4MATIC de tercih edilebiliyor.

Otoyolda hız limitleri içinde 100 kilometrede 8 litrelik ortalama yakıt tüketimi değeri ise aracın güçlü motoru, dört tekerden çekiş sistemi, üzerindeki kış lastikleri ve otomatik şanzımanı dikkate alınacak olursa son derece başarılı.

Recaro tarafından hazırlanmış yarış koltukları çok kaliteli ve özellikle yan yükseltiler sayesinde kavraması oldukça iyi. Sürüş pozisyonu oldukç arahat bir şekilde ayarlanabiliyor. Hıza duyarlı direksiyonun tepkileri de başarılı.

Sonuç olarak aracın yüksek performansı dikkate alınacak olursa, A45 AMG 4MATIC, en sert girilen virajlar ve zorlu hava koşullarında bile dengeli sürüşe imkan tanıyan 4MATIC sistemi sayesinde güvenli ve dengeli bir sürüşe imkan tanıyor.

Teknik Detaylar:

Motor Hacmi: 1991 cc

Güç: 360 beygir

0-100 kilometre hızlanma: 4.6 saniye

Son hız: 250 kilometre/saat

Ortalama Tüketim: 8.8 litre

Mercedes a45 AMG’nin fiyatıysa 289.000 TL.

Kim Kardashian Candy Crush’ı Yerinden Etti

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler