Ana sayfa Genel Mercedes-AMG, plug-in hibrid motorlara mecbur kaldı!

Mercedes-AMG, plug-in hibrid motorlara mecbur kaldı!

Mercedes-Benz’in yüksek performanslı araçlarını üreten Mercedes-AMG istemeye istemeye melez hibrid motorlara geçiyor. Çünkü birbirinden güçlü AMG performans modellerini kurtarmanın tek yolu bu.

Mercedes-Benz bazı markaların aksine henüz tam bir elektrifikasyon istemiyor. Zaten markanın gelecek üretim programında hiç olmadığı kadar plug-in hibrid melez var. Alman otomotiv devi elektrifikasyona geçiş sürecini adım adım tamamlamak istiyor. Ancak işin içinde bir de Mercedes-AMG ve onun standart Mercedes-Benz modellerine göre daha yüksek performans seviyeleri, daha agresif tasarımlar ve daha yüksek teknolojiler içeren üst seviye donanımlar ile ürettiği AMG varyantları var.

Markanın Mercedes-Maybach’tan sonra en pahalı ve özel modelleri olarak bilinen AMG varyantları premiumun da ötesinde ultra-lüks modellerdir. Sahip oldukları bol sıfırlı fiyat etiketleri ile de sadece kalburüstü diyebileceğimiz seçkin müşterilere hitap ederler.

Mercedes-AMG modelleri genelde büyük ve güçlü motorları ile biliniyor!

AMG performans modelleri 4.0 L-V6, 5.5 L-V8 ve 6.0L-V12 gibi güçlü benzinli motorlar ile biliniyor. Depodaki yakıtı su gibi içen bu canavarlar km başına oldukça yüksek miktarda CO2 emisyon değerlerine sahipler. Örnek vermek gerekirse, 4.0 litrelik V8 biturbo motora sahip olan 2018 model bir Mercedes-AMG S63 4MATIC+, şehir içi/şehir dışı karmada ortalama 13 L/100 km gibi bir yakıt ekonomisine ve 255 g/km CO2 emisyon değerine sahip.

Mercedes-AMG GLE 53 Cenevre’nin yolunu tuttu!

Bununla birlikte Avrupa Birliği Komisyonu, 2021’de Avrupa’daki otomobil üreticilerini üretilecek yeni otomobillerin filo ortalaması için 95 g/km gibi oldukça katı CO2 emisyon hedeflerine tabi tutacak. Bu her markanın ortalama 4.1 L/100 km benzin ya da 3.6 L/100 km dizel yakıt tüketecek araçlar üretmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle önümüzdeki birkaç yılda Avrupa’daki otomobil üreticilerinin işi çok zor. Tabii dünyanın en büyük premium otomobil üreticisi olan Mercedes-Benz’in ve dolayısıyla da Mercedes-AMG’nin.

AMG modelleri ağırlıkları ve büyük hacimli motorları ile şimdilik 95 g/km CO2 hedefini karşılamaktan çok çok uzaktalar. Ancak marka bir an önce onların emisyon değerlerini düşürmek zorunda. Hem de çok sert bir biçimde.

Birden topyekûn elektrifikasyona geçmek bir seçenek. Ancak bu, AMG’nin kalıplaşmış seçkin müşteri kitlesini oldukça rahatsız edecektir. Bunun için AMG patronu Tobias Moers herkes için daha iyi bir çözüm buldu ve tüm AMG modellerini plug-in hibrid teknolojisine geçirmeye karar verdi. Bu kesinlikle yakıt tüketimini ve emisyonu büyük ölçüde azaltmak için iyi bir yol.

Mercedes-AMG

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler