Meizu 15 Lite ucuz fiyatıyla dikkat çekiyor!

meizu 15 lite

Çin’in önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan Meizu, henüz global pazarda istediği başarıya erişebilmiş değil. Çinli üretici iç pazardaki müşteri kitlesini arttırmaya devam etse de küresel çapta da isim yapmak istiyor. Çin pazarındaki rekabetten ötürü genel olarak uygun fiyatlı modellerle tüketicinin karşısına çıkan Meizu, bunlara bir yenisini daha ekledi. İşte ucuz fiyatıyla dikkat çeken Meizu 15 Lite hakkındaki bilgiler.

Üst seviye özellikler, giriş seviyesi fiyat; işte Meizu 15 Lite

Meizu 15 Lite modeli, Çinli üreticinin 15. yılına özel olarak satışa sunduğu 3 modelden biri. Orta segmente hitap eden cihaz gücünü Qualcomm imzası taşıyan Snadpragon 660 yonga setinden alıyor. Bu yonga setinin orta seviyedeki en verimli işlemciye sahip olduğunu da dip not olarak belirtelim.

Sistemini 4GB RAM ile destekleyen telefonun dahili depolama alanı ise 32GB ile 128GB arasında değişiyor.  Full HD çözünürlüğünde 5.46 inçlik IPS LCD ekran ile gelecek olan telefonun 22 Nisan’da tanıtılması bekleniyor.

Meizu 15 Lite’ın en dikkat çekici yönü ise fiyatı diyebiliriz. Sızdırılan bilgilere göre Meizu 15 Lite 1499 yen yani 238 dolar ya da 192 euro’ya satışa sunulacak. Açık konuşmak gerekirse, SD660 kullanan telefonların fiyat etiketi biraz yüksek oluyor. Dolayısıyla Meizu M15 Lite’ın 200 euro’nun bile altında bir fiyata sahip olması, gerçekten kullanıcılar açısından cazip görünüyor. İşin tek kötü yanı ise bu telefonun ülkemizde resmi kanallar vasıtasıyla satılmayacak olması.

LG G7 çıkış tarihi sızdırıldı

Ekran Resmi 2018 04 10 16.24.17