Ana sayfa Genel Marvel's Spider-Man en çok satan süper kahraman oyunu oldu

Marvel’s Spider-Man en çok satan süper kahraman oyunu oldu

Insomniac Games tarafından PlayStation 4’e özel olarak geliştirilen Marvel’s Spider-Man en çok satan süper kahraman oyunu olmayı başardı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Şu sıralar beyaz perdede bir Marvel fırtınası estiğini söyleyebiliriz. Hatırlanacağı üzere Mart ayında vizyona giren Captain Marvel 1.1 milyar dolarlık bir hasılata imza atmıştı. Nisan ayında gelen Avengers Endgame ise 2.7 milyar dolarlık hasılatla kırılmadık rekor bırakmamıştı. Nitekim son olarak geçtiğimiz günlerde vizyona giren Spider-Man Far from Home filmi de şimdiden 900 milyon dolarlık hasılata ulaşmış durumda. Muhtemelen Spider-Man de 1 milyar dolar hasılat barajını rahatlıkla aşacaktır.

Marvel’s Spider-Man oyun dünyasında da para basıyor!

Fakat Marvel’ın fırtınalar estirdiği tek yer beyaz perde değil. Zira Comic-Con etkinliğinde açıklanan bilgilere göre, Marvel oyun sektöründe de para basıyor.

Geçtiğimiz yıl Sony ile el sıkışan Marvel, PlayStation 4’e özel bir Spider-Man oyunu yapılmasına onay vermişti. Eylül 2018’de PS4’e özel olarak satışa sunulan Marvel’s Spider-Man kısa süre içerisinde 9 milyon kopya satarak önemli bir başarıya imza attı. Bu satış rakamıyla birlikte Marvel’s Spider-Man tüm zamanların en çok satan süper kahraman oyunu olmayı da başardı. Daha önce bu unvan 2012 yılında raflardaki yerini alan Batman Arkham City’e aitti.

Cyberpunk 2077 hakkında yeni detaylar için tıklayın

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler