Ana sayfa Akıllı Telefon Katlanabilir akıllı telefonlar için esnek pil üretilecek

Katlanabilir akıllı telefonlar için esnek pil üretilecek

Günümüzün en büyük teknolojilerinden birisi olarak kabul edilen katlanabilir akıllı telefonlar için esnek pil önemli problemler içerisinde yer alıyor. Samsung akıllı telefon üreticilerinin seri üretime geçebilmesi için bu problemi bir an önce aşması gerekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Çinli bazı üniversiteler esneyebilen pil ile ilgili bazı araştırmalar yapmıştı. İsviçre’deki ETH Zürih Teknik Üniversitesi’nde profesör olan Markus Niederberger bu sorunu tamamen bitirebilecek esneyebilen pil yaptığını söyledi. Bu haber katlanabilir akıllı telefon modeli bekleyenler için moral verici oldu.

Esnek pil üretimi seri dağıtıma geçecek

Bu pillerin çalışma stili hayli ilginç. Lityum iyonlarının bir tarafa geçiş aracı olarak işlev gören elektrolitler yapıldı. Böylece ekran hangi tarafa doğru katlanırsa piller de lityum iyonlarını o tarafa doğru yöneltiyor.

Anot ve katot toplayıcılar için geliştirilen toplayıcılar, bükülebilen karbon materyalleri sayesinde esneyebiliyor. Katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlarda bataryanın esneyebilmesi, ekranın çok daha dayanıklı bir yapıya ulaşmasını sağlıyor. Böylece daha önceki katlanabilir ekran teknolojisinde karşımıza çıkan kırılmalar daha nadir oluşacak.

Katlanabilir yapıya sahip pil modeli henüz seri üretim için hazır değil. Ancak yakın bir zaman içerisinde pilin bütün katmanları arasında kullanılabilecek yapıştırıcı geliştirilecek. Böylece pilin çok daha sağlam bir yapıya kavuşması amaçlanıyor. Peki sizce esneyebilen pil teknolojisi, katlanabilir ekranlar için ciddi bir destek oluşturabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Katlanabilir Motorola Razr 2019 bitmeden tanıtılacak!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler