LoL Türkiye Büyük Finali Biletleri Satışa Çıktı!

lol

13 Ağustos’ta Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek olan ve büyük bir heyecana sahne olması beklenen League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali biletleri satışa çıktı. Bilet satışlarının bu yıl iki farklı fazda gerçekleştirilmesi planlanırken, ikinci tur satışların Ağustos ayının başında başlayacağı açıklandı.

Ülkemizde ve dünyada e-spor denince akla ilk gelen oyunlardan olan League of Legends’ın Türkiye Büyük Finali kısa süre sonra gerçekleşecek. Bu yıl itibariyle tam profesyonel lige geçilen oyunda Beşiktaş’ın da takımı bulunuyor. Gelecek yıldan itibaren ise Fenerbahçe’nin e-spor takımının ligde yer alması bekleniyor.

League of Legends Büyük Finali’ne adım adım sona yaklaşılırken, Büyük Final’le ilgili detaylar da netlik kazanmaya devam ediyor. 13 Ağustos tarihinde gerçekleşecek League of Legends Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali için sabırsızlıkla beklenen biletlerin satışı başladı. Her zaman olduğu gibi Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek olan organizasyonun biletleri, bu yıl iki ayrı fazda satılacak. İlk tur biletlerinin satışının tamamlanmasının ardından ikinci tur satışları Ağustos ayı başında gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan yaklaşık 10 bin adet Türkiye Büyük Finali bileti, organizasyonun gördüğü büyük ilgi sonucu, 24 saat içinde tükenmişti. Bu yıl da kısa süre içinde tükenmesi beklenen biletlerin, kitleye daha dengeli bir biçimde dağılımı amacıyla, satışların iki turda gerçekleştirileceği ve bilet sayısının 12 bine yakın olacağı bildirildi.

lol bütük final

Biletleri Biletix üzerinden satın almak mümkün. Bu yıl sahne tasarımında bir değişiklik yapılarak sahne ortaya alındı. Bu sayede de geçtiğimiz yıllarda atıl durumda kalan sahne arkası koltuklar kullanılabilir oldu ve 10 bin yerine 12 bin koltuk kapasitesine ulaşıldı. Biletix’de halihazırda satın alınabilir olan biletler iki farklı kategoriden satılıyor. 1. ve 2. kategori olarak belirtilen kategorilerde fiyatlar değişiklik gösteriyor. 1. kategori 30 ₺, ikinci kategori ise 20 ₺’den satışa sunulmuş durumda. Biletix’in satın alma ekranında ilk sıraların tamamı dolmuşken sadece en üst kısımdaki 400’lü koltuklar boş. O koltuklar arasında da net koltuk seçimi yapmaya izin verilmiyor.

Lig aşaması, çeyrek final ve yarı final aşamalarının ardından finale yükselen en iyi iki takımın mücadele edeceği dev etkinliğe binlerce taraftarın ve eSpor tutkununun akın etmesi bekleniyor. Beş maç üzerinden gerçekleşecek final karşılaşmasından zaferle ayrılan ekip, ülkemizi IWCQ’da temsil etmek üzere Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek.