Logitech Brio 4K Stream Edition webcam inceleme

#İŞBİRLİĞİ

Bundan birkaç yıl öncesine kadar pek çoğumuz için yalnızca internet üzerinden yapılan görüntülü görüşmeler için tercih edilen webcam, yani web kameraları, artık pek çokları için önemli bir yayın aracı konumunda. Şimdi size Logitech Brio 4K Stream Edition’dan söz edeceğiz.

Logitech Brio 4K Stream Edition webcam inceleme

Sosyal mecralarda yapılan oyun yayınlarından eğitim programlarına, hatta önemli şirket toplantılarına kadar pek çok amaç için tercih ediliyor ve pek çok kolaylık sağlıyorlar. Örneğin, çok uluslu bir şirkette çalışan her biri farklı ofislerde olan personelin aynı anda web üzerinden görüntülü görüşme ile bir araya gelmesi hem zaman hem de maliyet tasarrufu açısından önemli bir detay. Tabii webcam pazarında önemli isimlerden olan Logitech, yeni ürün yelpazesiyle pek çok farklı sektöre çözüm sunmayı sürdürüyor. Şimdi bahsedeceğimiz ürünü de, 4K desteği de sunan Logitech Brio 4K Stream Edition webcam.

Kutuyu açtığımızda, kameranın yanında koruma ve taşıma kılıfıyla birlikte 2.2 metre uzunlukta USB bağlantısının çıktığını görüyoruz. Ayrıca XSplit yazılımının premium sürümü için 1 yıllık kod da bulunmakta. Ürünün güzel bir tasarımı var. Dahili mandalı sayesinde monitörünüzün köşesine ya da istediğiniz farklı bir noktaya rahatlıkla yerleştirebiliyorsunuz.

Logitech Brio 4K Stream Edition, adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlüklü olarak yayın yapmanıza, görüntülü görüşmeler gerçekleştirmenize ve bu anları kaydetmenize imkân sunuyor. Üstelik, HDR desteği de var. Bu sayede düşük ışık koşullarında ya da ters ışıklı ortamlarda bile daha net ve iyi renklere sahip görüntüler elde edebiliyorsunuz. Ek olarak, arka planı flu yaparak, gereksiz detayların görüntüye yansımasını da engelleyebilirsiniz.

Logitech Brio 4K Stream Edition webcam inceleme

Logitech Brio 4K StreamEdition webcam inceleme

Ürün, 1080p 60 FPS’de ve 4K 30 FPS’de yayın ve kayıtlar yapmanızı sağlıyor. Pek çoğumuz için 4K şu an pek gerekli olmayabilir, ancak ileriye yönük bir yatırım olarak düşünüldüğünde, gerçekten güzel bir detay. 1080p 60FPS seçeneği ise an itibarıyla çok kullanışlı. Kamera zaten görüntüleri kaliteli bir şekilde yakalayabiliyor. 30 yerine 60FPS olması sayesinde de detaylar daha net karşımıza çıkıyor. Özellikle hareketli videolarda detayların flu değil de daha net olduğunu fark ediyorsunuz. Daha net ve daha akıcı videolar, kameranın üzerinde bulunan stereo hoparlörler sayesinde de zengin işitsel detaylarla sunuluyor. Yani çoğu zaman ayrıca bir mikrofona bile ihtiyacınız olmuyor. Logitech Brio 4K Stream Edition

Logitech Brio’u USB kablosu aracılığıyla PC’nize rahatlıkla bağlayabiliyorsunuz. Windows Hello desteği de sunan ürünün kutusunda bir de 12 ay boyunca premium kapsamında kullanabileceğiniz XSplit kodu bulunmakta. Oyun yayıncılığı mı yapmak istiyorsunuz ya da sosyal medya hesabınız üzerinden bir eğitim programı mı düzenleyeceksiniz, XSplit gibi bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Tabii bunun yanında kameranın OBS, Skype gibi programlara da destek verdiğini belirtmeliyiz.

Toparlamak gerekirse Brio 4K Stream Edition, an itibarıyla Logitech’in en gelişmiş webcam’lerinden. Pek çok modelde yer almadan 4K çözünürlük, arkaplanı bulanıklaştırma, geniş görüş lanı ve Windows Hello desteği gibi detaylara sahip. Görüntü ve ses kalitesi başarılı, üstelik kurulum ve kullanımı da çok kolay. Log

 

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”itech Brio 4K Stream Edition

Oppo Reno2 Z inceleme: Büyük ekran, pop up kamera