LG, YENİ OLED TV ‘LERİNİ TANITIYOR

OLED TV

LG’nin 2024 OLED TV ‘leri, Sürükleyiciliği ve Kullanıcı Deneyimini, Olağanüstü Görseller, Ses ve Kişiselleştirme Seçenekleri Sunan Yapay Zeka İşlemci Performansı ile 4 Kat Artırıyor.

 2024 serisinde LG’nin OLED TV ‘ler için özel olarak tasarladığı son teknoloji yapay zeka destekli işlemci öne çıkıyor. LG SIGNATURE OLED M4 ve LG OLED G4 modellerinde bulunan yeni α (Alpha) 11 AI işlemci görüntü ve ses kalitesini etkili bir şekilde artırıyor. Yeni işlemci, önceki modele kıyasla grafik performansında yüzde 70’lik bir iyileşme ve yüzde 30 daha hızlı işlem hızı sağlıyor.

LG’nin en yeni OLED TV’leri, bulanık görünebilecek nesneleri ve arka planları etkili bir şekilde keskinleştirmek için hassas piksel düzeyinde görüntü analizi kullanan AI Çözünürlük Yükseltici özelliğiyle birlikte geliyor.

Bu sayede yapay zekanın algısal referansı ile yönlendirilerek daha net ve canlı bir izleme deneyimi sunuyor. Dahası, yeni yapay zeka işlemcisi, film yapımcıları ve içerik yaratıcılarının amaçladığı ruh halini ve duygusal unsurları en iyi şekilde aktaran, sık kullanılan renk tonlarını analiz ederek renkleri ustalıkla iyileştiriyor.

Gelişmiş Dinamik Ton Haritalama özelliği, görüntüyü bloklara bölerek, ışığın sahneye girdiği yerde parlaklıktaki değişiklikleri analiz ediyor ve parlaklık ve kontrastta ince ayarlamaları yapıyor.

OLED TV

2024 LG OLED serisinin yıldızı, kablosuz OLED TV, LG SIGNATURE OLED M4 modeli 97,83 ve 77 inç ekran seçenekleri ile birlikte ilk kez 65 inç boyutunda da satışa sunulacak.

OLED M4, harici cihazları bağlamak için tüm giriş bağlantı noktalarının arkada veya yanlarda bulunduğu geleneksel TV’lerin aksine, video ve ses sinyallerini kablosuz olarak ekrana gönderen ayrı bir Zero Connect kutusuyla birlikte geliyor. LG’nin bu benzersiz modeli 4K 144Hz’e kadar kablosuz video ve ses aktarımına sahip dünyanın ilk TV’si olarak tanınıyor ve doğru ayrıntılarla üstün OLED performansı ve yüksek sarmal hissi sunuyor.

Etkileyici görüntü kalitesi sunmanın yanı sıra Gelişmiş AI Ses özelliği, mükemmel izleme ortamını oluşturmak için yerleşik hoparlörlerin sanal 11.1.2 surround sesinden yararlanırken daha zengin ve daha dolgun ses sunuyor. Yapay zeka teknolojisi ayrıca diyaloğun netliğini artırmak için vokalleri film müziğinden etkili bir şekilde ayırıyor ve sesi sanki ekranın ortasından doğal bir şekilde çıkıyormuş gibi kusursuz bir şekilde yükseltiyor.

LG’nin en yeni OLED evo modelleri, Video Elektronik Standartları Birliği’nin (VESA) ClearMR serti- fikasıyla son derece keskin görüntü kalitesiyle daha fazla güvenilirlik kazanıyor.

LG OLED TV’nin üstün oyun TV’si olma ünü, etkileyici 4K 144Hz yenileme hızı ve kapsamlı HDMI 2.1 özellikleri dahil olmak üzere birçok oyun avantajına sahip en yeni modelleriyle sağlamlaşıyor.

Bu gelişmiş TV’ler aynı zamanda oyuncuların farklı oyun türleri için tasarlanmış ekran ön ayarları arasında kolayca geçiş yapmasına olanak tanıyan Oyun Yöneticisi özelliği ile birlikte geliyor ve en dinamik, gerçeğe en yakın oyun deneyimi için NVIDIA G-SYNC Uyumlu ve AMD FreeSync’i destekliyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri Özür diledi