LG Yapay Zeka konusunda yeni atılımlar yapıyor!

1567681242 LG Future Talk 6

LG Yapay Zeka konusunda ev konforunu arttırmayı planlıyor. LG’nin gelişmiş yapay zekası sayesinde evler daha da akıllanacak.

Berlin’deki IFA 2019’u başlatmak için düzenlenen bir panelde, LG Electronics Başkanı ve Teknoloji Müdürü Dr. I.P. Park, şirketin AI destekli bir gelecek vizyonunu “Her Yer Eviniz” başlıklı sunumuyla paylaştı.

LG’nin AI stratejisi olan “Geliştir, Bağlan ve Aç (Evolve, Connect and Open)”ın üç ayağına hitap eden panelde Dr. Park, uzman konuk panelistler eşliğinde, AI ve bağlantıdaki yeniliklerin evin nosyonunu ön kapının ötesindeki tüm yaşam alanlarına nasıl taşıdığını açıkladı.

LG Yapay Zeka konusunda vites yükseltiyor

Panelin merkezinde, LG’nin AI ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, AI tabanlı bir ekosistem için birleşik bir vizyon altında Wi-Fi ve IoT özelliklerine sahip olanları bir araya getiren akıllı cihazların markası olan LG ThinQ vardı.

Dr. Park, LG ThinQ’nun evrimini göstermek için, izleyicileri, robot süpürgelerin köşelerde ve engellerde sıkışıp kalmamalarını sağlayan akıllı bir öğrenme konsepti ile de tanıştırdı. Bu tür yenilikler, LG’nin bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü AI cihazlar için LG Neural Engine kullanan, tescilli AI çipi sayesinde kolaylaşıyor.

1567681242 LG Future Talk 6

Aynı zamanda, tüketicilerin hayatlarına daha fazla dijital temas noktası bağlamak için LG, kullanıcı tanıma etkileşimi modlarını ses tanımanın ötesinde çeşitlendirmenin yollarını araştırıyor. Bu çalışmalar, buluta bağlı bir görüş sensörü olan “ilave görme akıllı modülü” olarak tanımlanan Vision Pack gibi yenilikleri içeriyor.

Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi açıklandı!

Dr. Park aynı zamanda, giyim eşyalarını görsel olarak tanıyan ve buna göre tavsiyelerde bulunabilen “Vision Pack”e sahip LG Styler’ı da gösterdi. Dr. Park aynı zamanda, kullanıcıların gerçeğe uygun avatarlarını oluşturmak için 3D kameralarla ölçüm yapan akıllı ayna LG ThinQ Fit’i de tanıttı.

Dr. Park, konuşmasında ortaklığa ve işbirliğine açık olmanın önemini vurguladı, LG’nin platformlarını başkalarına açma konusundaki yatırımının, daha geniş kapsamlı uyumluluk ve yenilik çeşitliliğinin anahtarı olduğunu söyledi. LG, bu felsefeyle tutarlı bir şekilde, yakın zamanda LG ThinQ platformunu AI teknolojisinin gelişimini hızlandırmak için dış ortaklar ve geliştiriciler için kullanılabilir hale getirdi.

Panelde, AI teknolojisinin derinlemesine araştırılması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesini iyileştirmek için nasıl uygulanabileceği ile ilgili olarak teknoloji sektörünün farklı köşelerinden yetkin kişiler yer aldı.