Ana SayfaDonanımLG Giyilebilir Teknolojide Bir Adım Daha Attı

LG Giyilebilir Teknolojide Bir Adım Daha Attı

LG Lifeband bileklik ve kalp atışı hızını ölçebilen kulaklık ile giyilebilir teknolojiyi tüketicisiyle buluşturuyor.

LG Electronics sağlıklı yaşam için kullanılacak olan yeni ürünleri Lifeband Touch bileklik ve Heart Rate kulaklığının CES Fuarı 2014’te duyurusunu yaptı. Diğer cihazlarla uyumlu olan ve ergonomik bir tasarıma sahip olan bu ürünler, hiçbir ek çaba gerektirmeden kişinin kendi sağlığını izlemesini sağlıyor.

LG_Heart Rate Kulaklik_1

Lifeband Touch, akıllı telefonlar gibi kalp atışı monitörleri (HRM) ile uyumlu çalışıyor. İnovatif bir ürün olan Heart Rate kulaklık ise kullanıcıların spor yaparken kendi kalp atışlarını ölçümlemelerini sağlıyor. Her iki ürün de kullanıcıların sağlıklarını ciddi oranda kontrol altında tutmalarına yardımcı olurken birbirlerine kablosuz olarak bağlanabiliyor. Android ve iOS işletim sistemli tüm akıllı telefonlarla uyumlu olan ürünler, LG Fitness uygulaması ya da MyFitnessPal, Runkeeper veya MapMyFitness gibi diğer uygulamalara veri transferi yapabiliyor.        

LG_Lifeband Touch_1

Asimetrik ve esnek

Lifeband Touch asimetrik ve esnek olduğu için diğer fitness bilekliklerine göre daha konforlu. Dokunmatik OLED ekranı ile tüm biyometrik değerleri, gelen çağrıları görüntüleyebiliyor ve müzik bile dinlenebiliyor. Diğer yandan kalori hesabı yapıp kişinin hız performansını gösteren ürün, uzaklık ve adım sayısını da ölçümleyebiliyor. Lifeband Touch, hareket algılama algoritması sayesinde kullanıcı bileğini çevirdiğinde otomatik olarak açılan ekrana sahip.

LG_Heart Rate Kulaklik_2

PerformTekalgılama teknolojili LG Heart Rate kulaklığı, kulağın içinden kişinin biyometrik ölçümlemesini yaparak kalp hızını ve maksimum oksijen tüketimini (VO2 max) tespit ediyor. Clip-on medallion sayesinde ise Bluetooth bağlantısı ile tüm verileri akıllı telefona veya Lifeband Touch bilekliğe aktarmak mümkün. Lifeband Touch and Heart Rate kulaklık, 2014’ün ilk yarısında ABD’de satışa sunulacak, ve sırayla diğer ülkelerde yer almaya başlayacak.

App Store’da Tarihi Rekor!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting