LG G3 Hakkında Yeni İddialar

LG G3 Hakkında Yeni İddialar

LG’nin yeni amiral gemisi LG G3’ün tasarım görüntüleri ve telefon hakkındaki yeni detaylar ortaya çıktı. Qad HD ekranla gelecek olan LG G3’de polikarbonat gövde yer alacak.

Android işletim sistemli akıllı telefon pazarının önemli oyuncuları Samsung, HTC ve Sony, amiral gemisi olarak tabir edilen üst seviye akıllı telefon modellerini tanıttılar, hatta Galaxy S5 ve HTC One ülkemizde satışa sunulmuş durumda. Pazarın bir diğer önemli aktörü LG ise, Android işletim sistemli yeni üst seviye modelinin henüz yüzünü bile göstermedi. Teknoloji basınında merak uyandıran LG G3’ün nasıl olacağı ve hangi teknik özelliklerle geleceği konusu hakkında ciddi araştırmalar yapan Bulgar blog Nixanbal, telefonun tasarım ve teknik detaylarına ulaşmayı başardığı iddia etti.

lg-g3

Nixanbal’ın iddiaları, analistlerin beklentileriyle paralellik gösteriyor. Quad HD çözünürlüğünde 2560×1440 piksel çözünürlüğünde ekranla gelmesi beklenen LG G3’de 5.5 ile 5.1 inç boyutları arasında ekran yer alacak. Ayrıca Nokia’nın Lumia serisinden tanıdığımız polikarbonat gövde LG G3’de kullanılacak. Görüşler telefonun arka kapağının çıkarılabilir olacağı yönünde.Telefonun ön bölümünde fiziksel veya ekranın alt bölümünde yön tuşları bulunmayacak. Geri, home ve fonksiyon tuşarı ekran içerisinde yer alacak. İnce ekran çerçevesi ve tuşlarında ekran içerisinde konumlandırılmasıyla daha küçük boyutta daha büyük ekran sunulabilecek.  Telefonun fiziksel tuşları G2’de olduğu gibi arkada sunulacak. LG G3’ün kamerası hakkında bilinenler ise çift flaş ve kameranın sol bölümündeki infrared ışın algılama bölümünden oluşuyor. LG G3’ün Mayıs ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.  Quad HD ekranlı ilk akıllı telefon modellerinden birisi olan LG G3 ile gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Windows 8.1’li Televizyon