Lenovo’dan Steam Deck’e rakip taşınabilir oyun bilgisayarı geliyor

123 3

Steam Deck’in başarısından sonra üreticiler bu durumu görmezden gelmedi ve kendi ürünlerini geliştirmeye başladılar. Yeni bir rapora göre Lenovo taşınabilir oyun bilgisayarı çıkarmayı planlıyor. İşte detaylar…

Windows Central’ın haberine göre Legion Go isimli taşınabilir bilgisayar 8 inç’lik ekrana sahip olacak. Steam Deck ve yakın zamanda piyasaya sürülen Asus ROG Ally’nin 7 inç’lik ekranı var. Windows 11 işletim sistemiyle gelecek olan Legion Go’da, AMD’nin yeni Phoenix serisi işlemcilerinden biri yer alacak. Bu durum taşınabilir bilgisayarın güçlü olabileceğini gösteriyor. Bu yıl ortaya çıkan yeni işlemciler Razer Blade 14 (2023), Asus ROG Zephyrus G14 ve Acer Nitro 16 gibi cihazlarda kullanılıyor.

Bu arada Windows Central’ın haberi dışında farklı bir rapor daha var. Sektör kaynaklarına dayandırılan diğer rapora göre Lenovo, Legion Go’nun kullanım süresi bakımından rakiplerinin daha üstünde olmasını istiyormuş. Bu yüzden de pilin yüksek mAh değerine sahip olabileceği ileri sürülüyor.

lenovo

Raporların hiçbiri Lenovo tarafından doğrulanmadı, teknoloji devi her zamanki gibi sessiz kaldı. Söylentiler doğruysa bu gelişme Lenovo’nun el konsolu(ya da taşınabilir bilgisayar) pazarına ilk girişi olmayacak. Lenovo, Legion Play adında Android tabanlı bir cihaz daha çıkarmıştı. Bulut sistemine dayanan bu cihaz hiçbir zaman resmi olarak piyasaya sürülmedi, ancak birkaç prototip ünite Çin’de satışa sunuldu.

Legion Go gerçek olursa, Legion Pro 5 Gen 8 gibi dizüstü bilgisayarları da içeren Legion oyun bilgisayarları serisi genişleyecek. Fakat kaynaklar teknoloji devinin pazarda kendine yer bulması ve pay kapması için biraz acele etmesi gerektiğini belirtiyor. Lenovo dışında farklı markalar da taşınabilir bilgisayarlar çıkarmak istiyor.

YouTube, yapay zeka destekli yeni özelliğini duyurdu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir