Ana SayfaAndroidLenovo akıllı hoparlör, Echo Show'a rakip olacak

Lenovo akıllı hoparlör, Echo Show’a rakip olacak

Akıllı hoparlör sektöründeki oyuncu sayısı artmaya devam ediyor. Microsoft, Apple, Samsung derken şimdi de Lenovo akıllı hoparlör pazarına dahil oldu. İşte detaylar.

Amazon ve Google’ın öncülük ettiği akıllı hoparlör pazarındaki oyucu sayısı 2017 ve 2018’de hızlı bir şekilde arttı. Nitekim artmaya da devam ediyor. Apple, Samsung, Microsoft, Harman, LG gibi teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinin de dahil olduğu sektörüdeki rekabet henüz Amazon ve Google’ı etkileyecek kadar sertleşmiş değil. Yine de ekranlı akıllı hoparlörlerin yaygınlaşması, Amazon’un pazar payı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilir.

Ekranlı Lenovo akıllı hoparlör geliyor

Bilindiği üzere ekran ve kamera desteği sunan tek akıllı hoparlör Amazon Echo Show’du. Fakat Lenovo’nun yeni akıllı hoparlörü ile bu düzen değişecek gibi görünüyor. Lenovo akıllı hoparlör, 720p çözünürlüğünde kullanıcı tercihine göre değişen 7 inç ya da 10 inçlik IPS ekran ile geliyor. Gücünü Qualcomm Home Hub platformundan alan Lenovo akıllı hoparlör, kalbinde Snapdragon 624’ü taşıyor. Sistemini 2GB RAM ile destekleyen hoparlörün, 4GB’lık dahili depolama alanı bulunuyor.

Görüntülü konuşmalar için ön tarafında 5MP kamera yer alan hoparlör, Google’ın sesli asistanı Google Asistan’ı kullanıyor.

Ekranı sayesinde sorulan sorulara görsel destekli cevaplar veren hoparlör, 199 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 8 inçlik versiyon 199 dolara satılırken, 10 inçlik versiyon içinse 250 dolarlık etiket fiyatı belirlenmiş.

Sevkiyatları Ağustos ayında başlaması beklenen Lenovo akıllı hoparlör, üç aylık YouTube Premium, Google Play Müzik, HBO Now ve Spotify gibi bazı ekstralarla birlikte geliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU