League of Legends maçları için yeni koronavirüs kararı

League of Legends maçları için yeni koronavirüs kararı

eSpor dünyası, yeniden canlanan bir COVID-19 tehdidiyle mücadele ediyor. The Verge’in raporuna göre Riot Games, League of Legends Şampiyonası Serisinin (LCS) son iki maçını yeni bir lokasyona taşıdı.

Söz konusu maç lokasyon değiştirerek Los Angeles’taki LCS Arena‘ya taşındı.  Riot, yeni koronavirüs ‘Delta varyantının ABD’de yayılmasının önüne geçmek istediğini duyurdu. Aşılar yapılıyor olsa bile bu konuya duyarlı yaklaşılması gerektiğinin altını çizdi. Riot, maçın taşındığı LCS Arena’nın, oyuncular açısından daha güvenli bir yer olduğunu söylüyor. Şirketin insanları riske atmaktan çekinip bazı hamleler alması koronavirüsle mücadele açısından önem taşıyor. League of Legends takımları yaz boyunca LCS Arena’da birbirleriyle yüz yüze oynamıştı. Ancak iki takımla ilişkili kişilerin COVID-19 testlerinde pozitif sonuçlar elde etmesiyle bu takımlar bile sanal rekabete dönüştürüldü.

League of Legends maçları için yeni koronavirüs kararı

Şirket, gelecekte Prudential Center’da etkinlikler sözü verdi. Riot bunlara ek olarak daha fazla ayrıntı sunacağını da garanti ediyor. Call of Duty League gibi diğer eSpor ligleri, virüs artışına rağmen yüz yüze etkinliklerle öne çıktı. Bununla birlikte, Riot’un kararı, en azından bazı organizatörlerin fikrini değiştirdiğini gösteriyor. Bu durum en azından aşının olumlu sonuçlar elde etmesini sağlayacak bir hamle olabilir. Neticede delta versiyonuyla birlikte yeni bir dalgayla karşılaşmamız da mümkün. Şirket League of Legends maçları konusunda en azından kendi üzerine düşeni yaptığını söylüyor.

Jeff Bezos, dünyanın en zengin adamı unvanını başkasına kaptırdı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir