Ana Sayfa Donanım LCD TV'de Büyük Ekran Devri

LCD TV’de Büyük Ekran Devri

Samsung tarafından gerçekleştirilen araştırma, TV kullanıcı trendlerinin, gelişen Smart TV teknolojilerine ve içerik dünyasının zenginleşmesine paralel olarak çok daha büyük ekranlı ve tasarım açısından çok daha minimal olan televizyonlara doğru ilerlediğini ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre 2010 yılında, ekran boyutu kullanıcıların televizyon seçimi kriterlerinde 6. sırada yer alırken; 2012 yılında ilk sıraya yerleşti. Tasarım ise, 2010-2012 yılı karşılaştırmasında, kullanıcı kriterlerinde 11. sıradan 5. sıraya yükseldi. 2012 yılı TV kullanıcı trendlerine bakıldığında ilk 5 kriter; ekran boyutu, görüntü kalitesi, fiyat, TV tipi ve tasarım olarak sıralanıyor.

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy değişen kullanıcı trendleri ile ilgili; “Türkiye’nin Smart TV lideri Samsung olarak, TV ve ev eğlence sistemleri pazarını şekillendiren ürünler sunuyoruz. Başarımızın ve liderliğimizin arkasında yalnızca en iyi teknolojiyi üretmemiz değil; aynı zamanda tüketici beklenti ve alışkanlıklarını çok iyi anlıyor olmamız yatıyor. Son dönemde TV kullanıcılarının büyük ekranlı ve ince tasarımlı ürünlere yöneldiğini gözlemliyoruz” dedi.samsung_S9

Büyük ekranlı televizyon pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Paksoy sözlerini şöyle sürdürdü: “GFK verilerine göre 2012 yılında, 46 inç ve üzeri TV satış adetleri, bir önceki yıla kıyasla %94 artış gösterdi. Cirosal açıdan aynı kategoriye ait TV’ler, 2012 son çeyreği itibariyle toplam TV satışının %26’sına sahip. Bu veriler gösteriyor ki; kullanıcılar, TV’yi adeta evin eğlence merkezine dönüştürerek; çok daha gerçekçi ve sosyal bir TV deneyimine sahip oluyorlar. Bu durum da büyük ekranlı ve şık tasarımlı cihazlara yönelimi pekiştiriyor.”

Samsung’un bu yıl global pazara tanıttığı 85 inç ekran ile minimalizmi bir araya getiren Ultra High Definition TV (UHD TV) 85S9000’in göz alıcı ve “Zamanın Ötesinde” tasarımı TV işçiliğindeki standartları yeniden belirliyor. 85S9000’in özel tasarımı sayesinde TV’nin çerçevesi ürüne havada süzülüyormuş gibi bir izlenim katıyor.

Samsung UHD TV 85S9000 aynı zamanda, benzersiz görüntü detayı ve netlik sağlayarak Full HD görüntüde dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor. HD ve Full HD içeriği UHD çözünürlüğe içerisindeki algoritma ile yakınsatabilen 85S9000, görüntüleme deneyiminde tamamen yeni bir dünya vaat ediyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting