Ana SayfaGenelKullanıcılar HarmonyOS’i sevdi

Kullanıcılar HarmonyOS’i sevdi

Huawei’nin yeni nesil mobil işletim sistemi HarmonyOS kullanıcılar tarafından da benimsenmiş görünüyor. Peki bu durum Huawei’nin satışlarına nasıl etki edecek? İşte bu sorunun yanıtı.

Kullanıcılar HarmonyOS’i sevdi. En azından yayınlanan son raporlardaki rakamlar bize bunu gösteriyor.

Çok değil birkaç sene öncesine kadar Huawei, mobil pazarın zirvesine ortak olan isimlerden biriydi. Fakat ABD tarafından uygulanan ambargolar yüzünden Çinli üretici büyük bir kan kaybına uğradı. Huawei’ye vurulmuş olan en büyük darbe ise telefonlarından Google servislerini çıkartması oldu.

Malum Android tarafında Google servisleri büyük bir öneme sahip. Google Play, Google Maps, Google Photos gibi uygulamalardan mahrum olan bir cihazı kullanmak pek de verimli olmuyor.

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

Kullanıcılar HarmonyOS’i sevdi

Bu durumun dezavantajını daha fazla yaşamak istemeyen Huawei kendi mobil işletim sistemini çıkarma kararı aldı. Nitekim kısa sürede HarmonyOS tanıtıldı.

HarmonyOS sunumu genel itibariyle başarılı olmuş ve Huawei imzası taşıyan yeni mobil işletim sistemi hayli beğenilmişti.

Yayınlanan son raporlara göre de HarmonyOS’i aktif olarak kullanan kullanıcı sayısı 70 milyonu geçti. iOS ve Android tarafındaki kullanıcı sayısını göz önüne aldığımızda bu çok küçük bir sayı. Fakat Huawei için ilk etapta kabul edilebilir bir seviye diyebiliriz.

Muhtemelen önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artacaktır. Çünkü Çin’de zaten Google ve sosyal medya mecralarının pek çoğu yasak. Dolayısıyla bu yasaklar HarmonyOS’in kullanımını bir tık daha arttırabilir.

Solana 100 dolar barajını da aştı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting