Ana SayfaKripto ParaKripto para sigortası geliyor: Zararınızı sigorta karşılayacak

Kripto para sigortası geliyor: Zararınızı sigorta karşılayacak

Kripto para sigortası bugüne kadar pek dile getirilmeyen bir durumdu. İlk defa bir şirket tarafından böyle bir sigorta olabileceği söylendi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bugünlerde dile getirilen kripto para sigortası gündeme oturmayı başardı. Özellikle son dönemlerde sadece kripto para borsalarının yükselişi ve düşüşü konuşuldu. Şimdi ise bu tür varlık sınıflarında yaşanabilecek zararlar nedeniyle sigorta yaptırma fikri ortaya çıktı. Yaklaşık olarak 3 trilyon dolar değere sahip olan kripto para borsası sigortalanıyor.

Hong Kong merkezli sanal sigorta şirketi olan OneDegree tarafından önemli bir açıklama yapıldı. Şirket kripto paralar ile ilgili sigorta sistemini başlatıyor. Bunun için kripto para borsası Hong Kong Digital Asset Exchange (HKbitEX) ile masaya oturdu.

Kripto para sigortası yasal düzenlemelere ihtiyaç duyuyor

Kripto paraların sigortalanabileceği fikri pek alışık olmadığımız türden. Öncelikle böyle bir şeyin yapılması için devlet tarafından tanınıyor olması gerekiyor. Ancak şimdiye kadar kripto paralar net bir sınıfa bile dahil edilmedi. Hong Kong merkezli bu şirket ise henüz tanımlanmayan dijital varlıklara sigorta yaptırıyor.

Kripto para sigortası

Konuyla ilgili yasal mevzuat oldukça karışık. Bu nedenle sigorta şirketinin işi hiç kolay olmayacak. Ancak kendileri tarafından yapılan açıklamaya göre herhangi bir zararlı yazılım saldırısı veya benzer durumlarda yaşanabilecek zararlar için sigorta yapılıyor. Yani burada kripto paralar alım ve satım işlemlerinden kaybedilen para için sigorta yapılmıyor.

Kripto para birimi ile sinemada bilet alma dönemi başlıyor

Kripto para sigortası ile birlikte sektörün çok daha fazla canlanacağı tahmin ediliyor. Dijital varlıklar özellikle ABD gibi ülkelerde hızla büyüyor. Hem sigorta şirketleri hem de büyük güvenlik girişimleri bu alana yoğunlaşıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting