Kripto para piyasası büyük bir kriz ile karşı karşıya

Kripto paralarda korkutan

Son yılların en çok tartışılan konularından biri olan kripto paralar, daha önce hiç karşılaşmadığı türden bir kriz ile karşı karşıya.

Kripto para piyasası büyük bir kriz ile karşı karşıya. Kripto para piyasaları bugüne kadar birçok skandal ve sansasyonel olayla gündeme geldi. Ancak hiçbir dönemde bu kadar büyük ölçekli skandallar art arda gelmemişti. Önce LUNA krizi ile yatırımcılarına büyük bir güven kaybı yaşatan kripto para borsaları, son olaraksa belki de tarihin en büyük borsa batışı olan FTX skandalıyla adeta kendinden geçti.

Bitcoin boğa koşusu

Yaşanan bu olayların kripto para birimlerine nasıl yansıyacağı merak edilirken, gelen ilk tepkilerle sektörün en önemli kripto para birimi olan Bitcoin 15.830 dolar seviyesine kadar gerileyerek son ayların en düşük seviyesine ulaştı. Bununla birlikte özellikle likidite kaynaklı olan bu sıkıntılara çözüm olarak Binance patronu CZ’nin kurtarma fonu oluşturduğu yönündeki duyurusu sayesinde Bitcoin yeniden yükselişe geçerek 17.000 dolar sınırına dayandı.

IMF Bitcoin açıklaması

Kripto para piyasası büyük bir kriz ile karşı karşıya

Öte yandan yaşanan bu gelişmeler bir başka sorunu daha ortaya çıkardı. Yatırımcılar büyük bir hızla kripto paralarını borsalardan çekerken bu konuda da ilk sırayı tabi ki Bitcoin aldı. Gelen son verilere göre, şu bir hafta içerisinde borsalardan soğuk cüzdanlara çekilen kripto para sayısının son 17 ayın en yüksek seviyesine geldiği görülüyor.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Bakalım tarihinin en çalkantılı dönemlerinden birinden geçen kripto para borsaları, bu süreci nasıl atlatacak?

Kripto para yatırımcıları günden güne azalıyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir