Ana sayfa Donanım Kodlamanın basit ve eğlenceli yolu; Arduino (1)

Kodlamanın basit ve eğlenceli yolu; Arduino (1)

Kabul edelim. Artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Ve bu çağda sağlam bir geleceğe sahip olmak için kati suretle yazılım dillerinden bazılarına hakim olmamız gerekiyor. Zaten Milli Eğitim Bakanlığı da kodlama eğitimine hiç olmadığı kadar önem veriyor. Bize kalan ise çocuğumuzu hangi dile yönlendireceğimiz. Bu yazımızda, size kodlama dillerinden biri olan Arduino hakkında bilgi vereceğiz.

Basit, kullanışlı, eğlenceli ve somut deneylere dayanan bir dil; Arduino

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Günümüzde artık hemen hemen herşey bilgisayar kontrolünde. Yani artık birşeyler üretmek için salt insan gücüne ihtiyaç duyulmuyor. Günümüzde insanların yaptığı pek çok işi artık makinalar yapıyor. Bu makinaların işleyişini ise yazılan kodlar belirliyor.

İşte böyle bir dünyada yazılım ve kodlama bilmeden geleceğe hazırlanmak pek de kolay olmayacaktır. O yüzden çocuklarımız için basit kodlama dillerinden yola çıkarak onları geleceğe hazırlamamız da mümkün. Bunun en eğlenceli yollarından biri ise Arduino. Peki Arduino nedir ve nasıl kullanılır. Şimdi biraz bunlara değinelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller 2020 Ocak

Ülkemizde satılan en ucuz hibrit ve elektrikli otomobiller listesiyle karşınızdayız. İşte sıfır kilometre hibrit ya da elektrikli bir otomobil için ödemeniz gereken ücret. Otomotiv sanayinde...

Son Haberler