Kişisel veri hırsızlığı birçok kişiyi mağdur ediyor: Sabaha kadar rahatsız ettiler

Siberasist veri ihlali

Kişisel veri hırsızlığı nedeniyle bazı kullanıcılar mağdur olmaya başladı. Özellikle son dönemlerde bu mağduriyetlerin daha fazla artış gösterdiğini söyleyebiliriz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Tüm dünyada kişisel veri hırsızlığı en büyük suçlar arasında yer alıyor. Dijitalleşme artış gösterdikçe bu tür sorunların daha fazla görüldüğünü söyleyebiliriz. Bilgisayar korsanları genellikle hiç beklenmeyen yerlerden vurmaya çalışıyor. Bunlardan birisi de geçtiğimiz günlerde yaşandı.

Beylikdüzü içerisinde yaşayan bir adam kendisine sabah saatlerine kadar siparişler geldiğini söyledi. Kişisel bilgilerinin internet ortamında yayıldığını ve istediklerini yapmadıkları halde onu sürekli olarak rahatsız edeceklerini açıkladılar. Bilgisayar korsanları bu adamı sabaha kadar rahatsız etti.

Kişisel veri hırsızlığı herkesi vurabilir

Kapıda ödemeli yemek siparişleri gören bu adam ilk etapta ne yapacağını şaşırdı. Ancak bunun hukuki bir süreç için kullanılma ihtimalini aklına getirdi. Bu nedenle tüm siparişleri cep telefonu ile video kaydına aldı. Sabaha kadar gelen tüm siparişler kaydedildi.

Kişisel veri hırsızlığı

Kişisel verileri çalınan bu şahıs son derece önemli açıklamalara yer verdi. Aslına bakacak olursak onun açıklaması birçok kişiye ders olacak nitelikte. Bazı illegal siteler üzerinden kendi kişisel verilerinin çalındığını söyleyen adam sürekli olarak rahatsız ediliyor. Kişisel veri hırsızlığı giderek yayılıyor.

İnternetten alışveriş yapanlar kazıklanmayacak: Yepyeni bir düzenleme geliyor

Kendisine sabaha kadar yemek siparişi gönderiliyor. Aynı şekilde defalarca cep telefonunun çaldığını söyleyen bu adam bilgisayar korsanlarının sürekli onu rahatsız edeceğini düşünüyor. Bunun yanlış olduğunu söylemek doğru değil. Genellikle bilgisayar korsanları istediğini alana kadar devam ediyor. Eğer kişisel verileriniz çalınırsa bilgisayar korsanlarının istediğini yapmayın. Bunun yerine yasal yollara başvurun.