Ana SayfaGenelKendi maaşından kesip çalışanlarına veren CEO gündem oldu

Kendi maaşından kesip çalışanlarına veren CEO gündem oldu

Dan Price, kurumsal açgözlülüğe direnen çok önemli bir isim olarak gündeme oturdu. Kendi maaşından kesip çalışanlarına veren CEO şimdi istifa etti. İşte detaylar.

2015’te yönettiği şirketindeki tüm çalışanlar için minimum 70.000 dolarlık maaş belirleyen CEO kendi maaşından keserek çalışanlarına vermesiyle gündeme gelmişti. Çalışanlarına ciddi para ödeyen CEO bunu başarmak için CEO olarak kendi maaşını %90 oranında azalttığını söyledi. Çarşamba günü, çeşitli cezai suçlamalar da dahil olmak üzere görevi kötüye kullanma ve cinsel saldırı iddiaları üzerine söz konusu özverili CEO üniversitede kurduğu şirketten istifa etti.

Kendi maaşından kesip çalışanlarına veren CEO gündem oldu

Bazı çalışanlara göre kendi maaşından kesip çalışanlara vermesinin sebebi “kişisel hayatındaki bir istismar modelini” maskelemek amacı üzerine kurulu bir hareketti. 27 yaşındaki bir model ve sanatçı Times’a kendisinin ve Price’ın 2021’in başlarında üç aylık bir romantizm yaşadığını ve bunun Price’ın kendisine tecavüz etmesiyle sona erdiğini iddia etti. 38 yaşındaki Price iddiaları reddederke özverili davranmasının karşılığının bu olduğuna şaşırdığını söyledi.

Times, kayıtlarda konuşan dördü de dahil olmak üzere diğer beş kadının 10 yıldır cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. Price, Çarşamba günü Twitter hesabına yaptığı açıklamada, Gravity Payments’tan “tam zamanlı olarak bana karşı yapılan yanlış suçlamalarla mücadele etmeye odaklanmak” için ayrıldığını söyledi. Ardından CNN Business’ın yorum taleplerine yanıt vermedi. Fedakar CEO’nun başına gelenler kısa sürede olay oldu.

Adidas RPT-02 SOL kablosuz kulaklıkları 23 Ağustos’da piyasaya sürülecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting