Ana Sayfa Güvenlik Kaspersky Lab Türkiye “oyun”a Hızlı Girdi

Kaspersky Lab Türkiye “oyun”a Hızlı Girdi

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab, Türkiye’yiAvrupa’da başarıyla temsil eden ve Avrupa 2.’liği bulunan, Türkiye’nin en iyi oyuncularından oluşan bir numaralı elektronik spor takımı Dark Passage (DP)’nin sponsoru olmaya devam ediyor. Artık resmi olarak oyunlarda “Dark Passage.Kaspersky Lab” markasıyla yarışacak takım, bilgisayar ve oyun konsollarında gerçekleşen, çevrimiçi ve canlı yüzlerce turnuvaya da bu şekilde katılacak.

Kaspersky Lab, bu sponsorlukla birlikte, elektronik oyun dünyasındaki iddiasını da bir kez daha ortaya koyuyor. Sadece 2012 yılında, dünya genelinde oyunculara yönelik olarak günlük yaklaşık 7,000 saldırı gerçekleştiğinin kaydedildiğini açıklayan Kaspersky Lab, bu saldırıların büyük çoğunluğunun, online oyun şifreleri ve çevrimiçi bankacılık sistemleri şifreleri gibi kişisel kullanıcı verilerine erişim amaçlı olduğunu açıklıyor.Bunun yanı sıra oyuncuların yarattıkları karakterler ve oyun içi eşyaları çalan siber suçlular da bulunuyor. Bu suçlular ardından, bu sanal varlıkları gerçek para karşılığı satma girişiminde bulunuyor.DH

“KASPERSKY LAB OLARAK OYUN PAZARINDA İDDİALIYIZ”

Dijital oyun güvenliği de sağlayan en yeni çözümü Pure 3.0’ı yakın bir zamanda pazara sunmaya hazırlanan Kaspersky Lab’in Türkiye Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu,

“GÜVENLİK ÇÖZÜMLERİ SİZİ YAVAŞLATMAZ!”

2003 yılında kurulmuş olan Darkpassage. Kaspersky Lab, Türkiye’nin en büyük 3 elektronik takımı arasında yer alıyor. Yaklaşık 40 kişiden oluşan takım, Türkiye’yi yurt içi ve dışındaki turnuvalarda da başarıyla temsil ediyor. Takımın, “League of Legends”, “S2 Son Silah” ve “Point Blank” gibi oyunların dev turnuvalarında da dereceleri bulunuyor.

Yılbaşından bu yana Kaspersky Lab ile başarılı bir işbirliği oluşturduklarını söyleyen Dark Passage Genel Direktörü Ertuğ Okçuoğlu, “Elektronik oyun pazarı hızla gelişiyor. Ancak ne yazık ki güvenlik konusunda kullanıcıların ve oyuncuların daha fazla bilinçlenmesi gerekiyor. Bu işbirliği sadece oyuncuların değil, aynı zamanda turnuvaları izleyen binlerce gencin de güvenlik çözümlerinin faydalarını anlamalarına yardımcı olacak. Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımı, siber tehditlerle başa çıkmak konusunda en etkili program olduğunu kanıtladı. Bu şirketi ortağımız olarak seçmemizin temel nedeni budur. Pure 3.0 ‘ın oyuncularımızın rahatça oyunlarına konsantre olabilecekleri güvenli bir ortam yaratacağına güvenimiz sonsuz.” diyor.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting