Ana Sayfa Haber Justdeleteme.com ile Kullanmadığınız Hesapları Toplu Silebilirsiniz

Justdeleteme.com ile Kullanmadığınız Hesapları Toplu Silebilirsiniz

İnternet ağının gelişmesiyle pek çok site meydana çıktı. Değişik alanda hizmet veren bu sitelerden bazen hizmet almak dert oluyor. Çünkü üye olmadan hizmet almak imkanlı olmuyor.

Buda anlık ihtiyacımızı karşılamak için üye olduğumuz sitelerde kullanıcı hesabımızın olmasını, istenmeyen postaların hesabımıza gelmesini rahatsız edici hallere sebep olabiliyor. Bu durumdan kurtulmak istesek de, birden fazla üye olduğumuz sitelerden hesaplarımızı silmek zor olacaktır. İki İngiliz girişimcisi de bu duruma çözüm üretecek bir site kurdular. İsmi ise justdeleteme.com’dur. Bu site sayesinde istemediğiniz sitelerde hesaplarınız son bulacak ve o sitenin anlık bildirimlerinden kurtulacaksınız.

D1D03321B42564976E8F10EFCED3A2

Baktığımız zaman çok güzel bir uygulamadır. Çünkü internet ne kadar hayatımıza girmeye çalıştıkça o kadar üye olduğumuz siteler artıyor. Sohbet siteleri, alışveriş siteleri, eğitim siteleri, yabancı siteler ve daha bir çok kategoride ki ihtiyaçlarımızı karşılamak için kayıt olduğumuz siteler çoktur. Çünkü genelde siteler müşterileri olarak gördüğü ziyaretçilerinden e-mail adreslerini alarak güncellemelerden, yeni ürün ve kampanyalarından haberdar etmek ister. Bu da bezen posta kutularımızda istenilmeyen yığılmalara neden olur. Bu gelen postalar sıkıcı bir durum olmaya başlar. Ama kurtulmak için yapılacak şey, yani kayıtlarımızı istenmeyen sitelerden silmek zor olur. Ama bu site sayesinde kolay olacak gibi.

Siteye ziyaret gerçekleştirdiğinizde üyesi ihtimali yüksek olduğunuz sayfalar sizleri karşılıyor. Bunların arasında Yahoo, Ebay, Flıckr, Twitter hatta Facebook gibi devler var. Bunlardan herhalde kimse hesabının silinmesini istemez. Neyse işte ana sayfada sıralanan kutucuğa tıkladığınızda site sizleri silme işleminizi yapacağınız sayfaya yönlendiriyor. Buradan da işlemleri gerçekleştiriyorsunuz.

Tabi burada da silme işleminin kolay olmadığı siteler yer alıyor. Justdeleteme.com siteye girdiğinizde hesabınızı silmenin zor olduğu siteler hakkında bilgi alabilirsiniz. Mesela WordPress sitesi bunlardan birisi oluyor. Ama sitede her üye olduğunuz veya hesabınızı silmek istediğiniz site adreslerini bulmak zor. Aktif olarak kullandığınız e mail adresini yazdığınız bir yer olsaydı sitede ve bu yer, e mail adresinin kayıtlı olduğu her siteyi doküman olarak çıkartıp, silme işlemini sunmuş olsaydı daha kullanışlı olurdu diye düşünüyorum. Ama site geliştirilme aşamasında herhalde daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting