Japon Sanatçıdan Sadece Excel’i Kullanarak Muhteşem Resimler


Microsoft Excel’i kullanarak resim yapmak herhalde hiçbirimizin aklına gelmez. 77 yaşındaki Japon sanatçı Tatsuo Horiuchi ise sadece Excel kullanarak muhteşem resimler yapmayı başarıyor. Yarattığı eserlerle herkesi hayran bırakan Tatsuo Horiuchi, “Excel’in Michaelangelo’su” olarak anılıyor. Sanatçının çizimlerinde Japonya manzaraları ön plana çıkıyor.

excel-art Tatsuo Horiuchi

77 yaşındaki Tatsuo Horiuchi’nin ilginç hobisi

Tatsuo Horiuchi, Excel ile resimler çizmeye 2000 yılında başladı. 10 yıl içinde herkese gösterebileceğim resimler çizmek istiyorum diyerek yola çıkan Japon sanatçı hedefine ulaştı. Başlarda görenlerin kendisiyle dalga geçtiğini söyleyen Tatsuo Horiuchi, yinede bu sevdasından vazgeçmedi.

Japon sanatçı, resim yapmaya yeteneği olmayanların bile Excel ile bunu başarabileceğini düşünüyor. Yaptığı çizimleri satmanın zorluğundan yakınan Horiuchi, bu hobisinden vazgeçecek gibi görünmüyor.

2017’nin En Çok Paylaşılan Tweet’leri


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git