Jack Dorsey, işten çıkarmalar “benim suçum” dedi

Jack Dorsey, işten çıkarmalar "benim suçum" dedi

Jack Dorsey, mevcut ve eski Twitter çalışanlarının kendisini suçlamasını “anlayabileceğini” söylüyor. Eski CEO işten çıkarmalarla ilgili sorumluluğu üstlendi. İşte detaylar.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey, durumdan sorumlu olduğunu söylemek için Cumartesi günü platforma çıktı. “Geçmişte ve şimdiki Twitter çalışanları güçlü ve dirençli. An ne kadar zor olursa olsun, her zaman bir yolunu bulacaklardır” ifadelerini kullandı. “Birçoğunun bana kızgın olduğunun farkındayım. Herkesin bu durumda olmasının sorumluluğu bana ait: Şirket büyüklüğünü çok hızlı büyüttüm. Bunun için özür dilerim.” ifadelerini kullandı. Dorsey, Twitter’da çalışmış olan herkese minnettar olduğunu da sözlerine ekledi. “Şu anda veya hiçbir zaman karşılı beklemiyorum… ve anlıyorum” diye yazdı. Son raporlar pek çok çalışanın, Musk’ın devralınması ve Twitter’ın işgücünün yaklaşık yüzde 50’sini azaltacak şirket çapında işten çıkarmalar için onu “suçladığını” bildirdi.

Jack Dorsey, işten çıkarmalar "benim suçum" dedi

Böylece, Musk’ın 27 Ekim’de Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmasını kapatmasından bu yana Jack Dorsey ilk kez konuştu. Eski CEO ilk kez kamuya açık bir yorum yaptı. SpaceX’in kurucusu devralmayı ilk duyurduğunda, Dorsey desteğini arkasına koymuştu. “Elon, güvendiğim tek çözüm. Bu doğru yol… Buna tüm kalbimle inanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Dorsey, Musk’ın satın alma işleminden vazgeçme girişiminde bulunduktan sonra sessiz kaldı, ancak Eylül ayında halka açılan metinlerde Musk’ın bir süredir Twitter’da daha aktif bir rol almasını istediğini belirtti.

Oppo yeni katlanabilir akıllı telefonları üzerinde çalışıyor

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir