Ana SayfaGenelKingston Ironkey Keypad 200 : Donanım şifreli USB

Kingston Ironkey Keypad 200 : Donanım şifreli USB

Kingston ,  IronKey Keypad 200 (KP200) ürününü piyasaya sürdüğünü duyurdu. KP200, verileriniz için en son FIPS 140-3 Seviye 3 güvenliğini sağlayan endüstrinin ilk sürücüsü olarak öne çıkıyor.

IronKey Keypad 200 , güçlü koruma ve kullanım esnekliği göz önünde bulundurularak tasarlandı. Ürün zengin özelliklere sahip ve işletim sisteminden bağımsız alfanumerik tuş takımıyla XTS-AES 256 bit donanım tabanlı şifreleme sunuyor.

KP200 dahili bir şarj edilebilir pile sahip. Böylece kullanıcılar herhangi bir yazılım kullanmadan, kullanımı kolay PIN erişimi için tuş takımını kullanarak sürücünün kilidini açabiliyor. Kilit açıldıktan sonra kullanıcılar, sürücüyü USB Type-A Flash depolamayı destekleyen herhangi bir cihaza takarak verilerine erişebiliyor. Bu KP200’ü benzersiz bir tak ve çalıştır cihaz haline getiriyor.

IronKey  Keypad 200

KP200, askeri düzeyde güvenlik için FIPS-140-3 Düzey 3 (Beklemede) onayına sahip. Sürücünün devresi, dahili bileşenlere zarar vermeden yongaların çıkarılmasını önlemek için kurcalanmaya karşı dayanıklı epoksi ile kaplandı. Ayrıca tuş takımı üzerinde, tuşlardaki parmak izlerinin analizini önlemek için koruyucu bir polimer katman yer alıyor.

KP200, Yönetici veya Kullanıcı PIN’lerinin ayrı ayrı kullanılmasına izin veren çoklu PIN seçeneğini destekliyor. KP200, 10 başarısız oturum açma denemesinden sonra Kullanıcı PIN’ini kilitliyor. Ancak her iki PIN de etkinleştirilirse, Yönetici PIN’i Kullanıcı PIN’ini geri yüklemek ve sürücüye erişim sağlamak için kullanılabiliyor.

IronKey Keypad 200

Yönetici PIN’inin kendisi arka arkaya on kez yanlış girilirse, bu kez yerleşik Brute Force saldırı koruması sürücüyü şifreli olarak silerek verileri kalıcı olarak yok ediyor ve cihazı sıfırlıyor. KP200, iki farklı Salt Okunur moduyla güvenilmeyen sistemlerden gelen kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayabiliyor ve Yöneticinin belirli oturum sırasında veya tüm Kullanıcı oturumlarında genel olarak diski yazmaya karşı korumalı hale getirebiliyor.

KP200, FIPS 140-3 Seviye 3 için güvenlik geliştirmelerine sahip:

  • Daha güçlü PIN güvenliği için minimum PIN uzunluğu 7’den 8 haneye (en fazla 15) çıkarılmıştır.
  • Fabrikada önceden ayarlanmış PIN yoktur. Kullanıcı, ilk kullanımda PIN’i kendi ayarlamalıdır.
  • Tam işlevsel güvenlik özelliklerini sağlamak için periyodik kendi kendine test özelliğine sahiptir. Bir sorun algılanırsa KP200 kapanacaktır.
  • Aşırı termal ve voltaj koşullarında otomatik olarak kapanır.
  • Şifreleme anahtarı üretimini güçlendirmek için Gelişmiş Rastgele Sayı Üreticisi sağlanmıştır.

Kingston IronKey Keypad 200, 8 GB – 128 GB arasında değişen depolama kapasitelerine sahiptir.

App Store fiyatlarına zam geliyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting