Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone X, Türkiye'de satışa sunuldu!

iPhone X, Türkiye’de satışa sunuldu!

Apple’ın yeni nesil iPhone modeli olarak lanse ettiği iPhone X nihayet ülkemizde de  satışa sunuldu. Bilindiği üzere Apple, iPhone X’i bu ayın başlarında 50 ülkede satışa sunma kararı almıştı. 3 Kasım itibari ile raflardaki yerini alan Apple’ın yeni nesil iPhone modeli, Kasım sonuna kadar 16 ülkede daha kullanıcıyla buluşacaktı. Türkiye’de bu 16 ülke arasında yer alıyordu.

iPhone X, en geç 3 güne elinizde

Hali hazırda birçok ülkede satışta olan iPhone X’in stok sorunları yaşadığı söyleniyordu. Hatta telefonun Amerika’daki sevkiyat süresi hala 1-2 hafta olarak lanse ediliyor. Dolayısıyla, iPhone X’in yeni satışa sunulduğu birçok ülkede de sevkiyatın 1 hafta sonrasına sarkması söz konusu. Neyse ki ülkemizde böyle bir gecikme söz konusu değil (!)

Apple’ın online alışveriş sitesine girdiğinizde, seçtiğiniz iPhone X’in en geç 3 iş günü içerisinde kargolanacağı belirtiliyor. Yani kargolanma süresi 1-3 iş günü olarak belirtilmiş. Bu da ülkemizde iPhone X’in stok sorunu yaşamadığının en önemli göstergesi. Öyle görünüyor ki operatörler tarafından yapılan ön kayıt sürecine de öyle aşırı bir talep olmamış.

Ekran Resmi 2017-11-24 09.05.44

Zaten 6000TL’nin üzerinde bir etiketle satışa sunulan telefonun, hemen stok sıkıntısı yaşamayacağı gün gibi aşikardı. Muhtemelen Türkiye, iPhone X’in stok sorunu yaşamayacağı nadir ülkelerden biridir diyebiliriz. Eğer bu cihazın ülkemizdeki fiyatı 4000TL civarında olsaydı olası stok sorunlarıyla karşılaşabilirdik. Bardağa biraz da dolu tarafından bakmak gerekiyor tabi (!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting