iPhone X pazardaki dengeleri değiştirebilir mi?


Apple’ın yarın tanıtmayı planladığı iPhone X, akıllı telefon pazarındaki dengeleri nasıl değiştirecek? İşte konu hakkındaki detaylar.

Akıllı telefon pazarının lider isimlerinden biri olan Apple, kar marjını son derece yüksek tutan bir firma. 2016’daki akıllı telefon satışlarına baktığımızda Apple’ın yüzde 14 gibi bir pay ile ikinci sırada yer aldığını görüyoruz.

Fakat iş 2016’da akıllı telefon pazarındaki kar dağılımına gelince işler tamamı ile değişiyor. Zira satışlar baz alındığında yüzde 14 ile ikinci sırada bulunan Apple, tek başına akıllı telefon pazarındaki kar marjının yüzde 80’e yakınını kasasına koyuyor. Kalan yüzde 20’lik kısım ise pazardaki diğer oyuncular arasında bölüşülüyor.

Yani Apple, her sene satışa sunduğu iPhone modelleri sayesinde önemli bir meblağı kasasına indiriyor. Zira Cupertino merkezli şirketin, şu anda dünyanın en fazla nakit rezervine sahip kuruluş olduğunu da hatırlatalım.

Peki, çok fazla talep görmediği iddia edilen iPhone 7’yle bile böylesine bir başarı yakalayan firmanın iPhone X modeli ile neler yapabileceğini hiç düşündünüz mü? Biz düşündük.

iphone x


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git