Ana Sayfa Akıllı Telefon iPhone sevkiyatı korona virüsü yüzünden sekteye uğrayacak

iPhone sevkiyatı korona virüsü yüzünden sekteye uğrayacak

iPhone sevkiyatı Çin’deki korona virüsü yüzünden sekteye uğrayacak. Apple’ın 2020’nin ilk çeyreğindeki iPhone satış tahminleri de düştü.

Çin’i tehlike altına alan korona virüsü, daha sonra dünyaya yayılmıştı. Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ilan etmesinin ardından ülkeler de tedbirlerini almaya başladı. Bu süreçte Çinli firmaların yanı sıra Amerika merkezli firmalar da Çin’deki mağazalarını kapatmış ve çalışanlarını ülkeye geri dönmesi konusunda uyarmıştı. Teknoloji sektörünü de vuran bu korona virüsü yüzünden, Xiaomi ve Microsoft’tan sonra şimdi de Apple’ın satışlarda sorun yaşayacağı iddia edilidi.

iPhone sevkiyatı için üzücü haber!

Ünlü Apple analisti olan Ming-Chi Kuo, 2020’nin ilk çeyreğinde iPhone satışlarının tahminini yüzde 10 azaltarak 36 ila 40 milyon adet arasında indirdiğini açıkladı. Yüzde 10’luk bir kayıp Apple’ın ilk çeyrekte kötü bir performans sergilemesine neden olacak gibi görünüyor.

iPhone 9’un üretimine başladığını söyleyen Ming-Chi Kuo, bu modelin Mart ayında satışa sunulacağını ancak virüsten dolayı sevkiyatın bu tarihlerde pek sekteye uğramayacağını belirtiyor. Ming-Chi Kuo ayrıca Apple, 2018’in aynı dönemine göre yüzde 30 ila 40 arasında satışlarda kayıp yaşayacağını da belirtiyor.

Apple evde tamirat hizmetine başlıyor

Dünyayı etkisi altına alan korona virüsünün şimdilik tedavisi mümkün görünmüyor. Umarız kısa süre panzehir bulunur ve virüs daha fazla kişinin canına mal olmadan önce tarihe gömülür.

iPhone sevkiyatı

Korona Virüsü; Çin’in Wuhan şehrinde başlayan bu enfeksiyonun muhtemelen deniz ürünleri ve çeşitli vahşi hayvan et ürünlerininden ortaya çıktı. İnsandan insana da bulaşan bu virüs özellikle aile ortamında daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Önlem almak için maske takmak ve insanlar ile fiziki temasa girmemeniz gerekiyor. Yaşlı ve çocuklarda ölüm ile sonuçlanabilen bu virüs için şimdilik kesin bir tedavinin olmadığını belirtelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting