Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone SE 3 satışları hayal kırıklığı yarattı

iPhone SE 3 satışları hayal kırıklığı yarattı

iPhone SE 3 satışları Apple’ın beklentilerinin çok altında kaldı. Birçok kişinin geçtiğimiz ay satışa sunulan telefonun çıktığından bile habersiz olduğu söyleniyor.

Amiral gemisi akıllı telefonlarına daha düşük maliyetli bir alternatif olarak SE serisini piyasaya süren Apple, iPhone SE serisinin üçüncü nesil modeli olan iPhone SE 3’ü, ya da diğer adıyla iPhone SE (2022)’yi geçen ay satışa sürdü. Ancak görünüşe bakılırsa yeni iPhone SE Apple’ın beklentilerini karşılamaktan çok uzak.

Daha önce çeşitli analistler yeni iPhone SE’nin satışlarının Apple’ın beklentilerinin altında kaldığını öne süren raporlar yayınlamışlardı. Bu raporlar, Wave7’nin yeni araştırması tarafından da doğrulandı.

Apple iPhone SE'yi yeni düşük karbonlu alüminyumdan üretti

Amerika’nın dört bir yanındaki telefon satıcıları ile görüşerek yeni iPhone SE’nin satış performansına dair bir araştırma yapan Wave7, bu yıl çıkan SE’ye geçtiğimiz yıl çıkan model kadar ilgi gösterilmediğini tespit etti. Amerika’daki telefon satıcılarının yüzde 56’sı SE 3 satışlarına ilginin beklentilerin altında olduğunu söylüyor. SE 3’e talebin beklentileri karşıladığını söyleyen satıcıların oranı ise sadece yüzde 8.

Amerika’nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Verizon’da çalışan bir satış görevlisi, birçok kişinin iPhone SE 3’ün çıktığından bile habersiz olduğunu gösteriyor. Wave7 bu durumu Apple’ın telefon için yeterince tanıtım yapmamasına bağlıyor. Yeni iPhone SE için televizyon, radyo ve internette yapılan reklamların yetersiz kaldığı belirtiliyor. Apple’ın kendi YouTube sayfasında bile yeni iPhone SE’nin tanıtımını yapan sadece bir video bulunuyor.

Öte yandan telefonun ekran boyutunun küçük olmasının da düşük satışlarda etkili olduğu söyleniyor. 4.7 inç ekrana sahip olan SE 3, Apple tarafından satılan en küçük ekranlı iPhone.

Samsung Galaxy Z Fold4 S Pen seri üretimine başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting