iPhone mini serisine elveda diyin!

Kamera teknolojisi yeniden

Akıllı telefon pazarındaki hakim isimlerden biri olan Apple, beklentilerin gerisinde kalan mini serisini rafa kaldırıyor. Mini modelin yerini ise Max alacak. İşte tüm detaylar.

iPhone mini serisine elveda diyin! Akıllı telefon pazarındaki köklü isimlerden biri olan Apple 2020 yılında radikal bir karar vermişti. Cupertino merkezli şirket klasik olarak satışa sunduğu 3 modelin yanında daha uygun bir etikete sahip olan Mini modeline de yer vermişti.

iPhone 12 Mini genel anlamda çok fazla tutmadı. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere en az satan iPhone modeli oldu. Bu sebepten ötürü iPhone 13 serisinde mini versiyona yer verilmeyeceği iddia ediliyordu. Fakat Apple yine de mini serisine son bir şans verdi.

Nitekim iPhone 13 serisinde de değişen çok fazla bir şey olmadı. Şu ana kadarki siparişlerde mini modelleri diğer iPhone 13 modellerinin hayli gerisinde kaldı.

Apple, iPhone 13 serisi hakkında açıklama yaptı

iPhone mini serisine elveda diyin!

Mini tarafındaki şansını daha fazla zorlamak istemeyen Apple, önümüzdeki yıl farklı bir stratejiye geçiş yapacak.

Sızdırılan raporlara göre Apple önümüzdeki sene iPhone 14, 14 Max, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Bu noktada iPhone 14 Max modelinin Mini’den daha şanslı olacağını söyleyebiliriz. Elbette son yorumu yapabilmek için satış rakamlarına bakmamız gerekecek. Fakat Pro Max’a olan ilgi artık kullanıcıların daha büyük ekranlı telefonlar istediğinin en net göstergesi.

Rusya, Facebook’a erişimi kısmen kısıtladı işte detaylar!